اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری طی روزهای آینده در آذربایجان‌غربی ادامه یابد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی معتقد است که اجرای دقیق و جدی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی طی روزهای آینده باید ادامه یابد و مردم و مسوولان نباید در این خصوص سهل‌انگاری کنند.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در بیست‌وششمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونای آذربایجان‌غربی افزود: رعایت فاصله‌ اجتماعی مورد تایید همه مراجع بهداشتی و پزشکی دنیاست و باید روز به روز در این خصوص اهتمام بیشتری از سوی مسوولان و مردم صورت گیرد.

وی اضافه کرد: پیشرفت‌های بسیار زیادی نسبت به روزهای نخست شیوع بیماری کووید - 19 در خصوص شناخت رفتار این ویروس و نحوه انتقال بیماری صورت گرفته که همه آنها را اطلاع‌رسانی کرده و به طور کامل پیاده ‌می‌کنیم ولی در راستای اجرای هرچه بهتر پروتکل‌ها در این خصوص، همکاری همه نهادها و آحاد مردم نیاز اساسی است.

وی بیان کرد: همه ما باید با توجه بیشتر به توصیه‌ها، از تداوم شیوع روزافزون بیماری جلوگیری کنیم تا برنامه‌ریزی‌های تکمیلی برای کنترل این ویروس اجرایی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: بیماریابی از جمله مهمترین اقداماتی است که برای کنترل بیماری کووید - 19 در سطح استان انجام می‌شود.

دکتر آقازاده گفت: تجربه‌های بسیار خوبی در خصوص بیماریابی در کشورهای مختلف وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با همراهی دیگر نهادها، از این تجربه‌ها نیز برای موفقیت در مقابل کرونا استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید در مقابل بیماری کرونا خوش‌خیال باشیم، افزود: پروتکل‌های مصوب در خصوص مقابله با این بیماری در همه شهرهای استان در حال انجام بوده ولی روند شیوع و فوت بیماران در شهرهای مختلف متفاوت است که در حال بررسی چرایی این موضوع هستیم.

به گزارش ایرنا بیست‌وششمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونای آذربایجان‌غربی با گزارشی از وضعیت موجود استان در رابطه با شیوع بیماری کویید – ۱۹  کلید خورد؛
دست‌اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه بر تداوم تعطیلی‌ها برای کنترل این ویروس اصرار می‌کردند و مسوولان اجرایی نیز نیم‌نگاهی به فعالیت‌های اقتصادی در مشاغل غیرحساس داشتند البته ضمن رعایت موارد بهداشتی؛ مسوولان اجرایی در حقیقت هم به فکر اقتصاد بودند و هم راهکارهای همزمان کنترل ویروس را جستجو می‌کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =