فروش بلیط‌های بدون تاریخ برای حمایت از هنرمندان

تهران-ایرنا- مشاور هنری پراگ برای حمایت از هنرمندان مستقل در ایده‌ای خلاقانه بلیط نمایش آثار هنری تولید نشده هنرمندان را در فستیوالی با عنوان «Festival of Nothing ۲۰۲۰» به دوستداران هنر و دیگر مجموعه‌های فعال حوزه فرهنگ و هنر فروخت.

به گزارش کالورت ژورنال (calvertjournal)، فستیوال هیچ چیز  «Festival of Nothing ۲۰۲۰» برای حمایت از هنرمندان مستقل چک که در شرایط قرنطینه که مکان های هنری تعطیل است با مشکلات اقتصادی روبرو هستند در طرحی مبتکارانه شروع به فروش بلیط های تئاتر، موسیقی و دیگر آثار هنری کرده است که تاریخ اجرای آن مشخص نیست.

ایده این طرح توسط هانا ترستیسکوف (Hana Třeštíková) مشاور هنری پراگ برای حمایت از هنرمندان مطرح شد و سپس دیگر مجموعه های فعال حوزه فرهنگ و هنر از آن حمایت کردند.

هفته گذشته ترستیسکوف در نشست مطبوعاتی از شرایط اقتصادی هنرمندان جمهوری چک که با بحران ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند ابزار ناراحتی کرد و از فعالان این حوزه خواست که به طور جدی به جامعه خود کمک کنند چون در واقع درآمد آنها به صفر رسیده است. تئاترها بسته هستند، کنسرت برگزار نمی شود و گالری ها بسته شدند.

بلیط آثار هنرمندانی که هنوز آثاری تولید و اجرا نکردند بدون تاریخ پیش فروش می شوند.

شهر پراک که میزبان این جشنواره است برای هنرمندان مستقل، فعالان حوزه تئاتر و مراکز هنری که درهای آنها به دلیل تمهیدات جلوگیری از شیوع کرونا بسته شده است این رویداد را برگزار می کند.   

این جشنواره به دوستداران هنر بلیط های آثار هنری و رویدادهای تولید و اجرا نشده را در مکان های هنری سراسر کشور چک به فروش می رساند  تا دستمزدهایی متناسب به هنرمندان و دیگر افراد و مشاغل مرتبط با هنرمندان پرداخت شود.

ده ها انجمن هنری که شامل معتبرترین نهادهای فرهنگی چک هستند در این طرح شرکت کردند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =