توصیه یک روانپزشک: کنترل کرونا با تغییر سبک زندگی

یزد - ایرنا - یک روانپزشک یزدی معتقد است: باعنایت به همه‌گیری بالای کرونا ضروری است بعد از فروکش کردن موج اول بیماری، سبک زندگی مردم تغییر نموده و با مسوولیت پذیری همگان در رعایت توصیه‌های بهداشتی، الگوی جدیدی از زندگی اجتماعی شکل گیرد و با رعایت فاصله اجتماعی و توجه به حریم شخصی، از بروز موج بعدی بیماری پیشگیری شود.

دکتر امیر رضا چمنی عصر چهارشنبه در  گفت و گو با ایرنا افزود: با شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان، بیش از ۲ ماه مردم در قرنطینه خانگی بسر می‌برند تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

وی ادامه داد: این خانه نشینی طولانی و بلاتکلیفی مردم می‌تواند باعث افزایش استرس و تنش های روحی  گردد و از طرفی تعطیلی فضای کسب وکار و کاهش درآمد بسیاری از مشاغل خدماتی باعث نگرانی درخصوص طولانی شدن زمان قرنطینه شده است.

این متخصص اعصاب و روان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی متولی اصلی درمان و نیز ارزیابی وپایش بیماری کروناست و با توجه به اشراف این معاونت  به میزان ظریب اشغال تخت‌های بیمارستانی و بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) به کرونا  و میزان ورودی وخروجی بیماران بستری، معتبرترین منبع درخصوص وضعیت بیماری است .

چمنی گفت: با عنایت به پیش‌بینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر ورود به فاز کنترل بیماری در ۲ هفته آینده به نظر می‌رسد همکاری و همدلی عموم مردم در انجام این امرمهم ستودنی و قابل تحسین است  و در فضایی آکنده  از اخبار بد و منفی و ناامید کننده ، این پیام می‌تواند بهترین نوید و خبرخوش برای مردم استان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =