تاریخ جدید کسب سهمیه المپیک توکیو برای دو و میدانی اعلام شد

تهران- ایرنا- اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی (IAAF) تاریخ جدید بازه زمانی کسب سهمیه را برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو اعلام کرد.

براساس اعلام IAAF،  این تصمیم پس از مشورت با کمیسیون ورزشکاران و روسای کنفدراسیون‌های منطقه‌ای و هیات‌های اجرایی گرفته شده است.

از آنجا که مدت زمان کسب سهمیه المپیک توکیو از تاریخ ۶ آوریل تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰ به حالت تعلیق در آمده است، بنابراین در این بازه زمانی هرگونه نتیجه به دست آمده در هر مسابقه به عنوان حدنصاب ورودی المپیک و یا رنکینگ جهانی پذیرفته نخواهد شد و اعلام رنکینگ جهانی و جایگاه ورزشکاران در این رنکینگ نیز به حالت تعلیق در خواهد آمد.

این نهاد در ادامه بیانیه خود آورده است: چنانچه وضعیت کنونی جهان به حالت طبیعی خود بازگردد، مدت زمان کسب سهمیه از دسامبر ۲۰۲۰ از سر گرفته خواهد شد و تا ضرب الاعجل جدید تعیین شده در سال ۲۰۲۱ که از سوی کمیته بین‌المللی المپیک اعلام شده است، ادامه پیدا خواهد کرد.

بر این اساس، ورزشکارانی که از شروع زمان کسب سهمیه در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب ورودی شدند به همراه ورزشکارانی که در مدت زمان کسب سهمیه تمدید شده موفق به دریافت ورودی خواهند شد، واجد شرایط حضور در بازی‌های المپیک هستند.

پایان مدت زمان کسب سهمیه بازی‌های المپیک برای مواد پیاده‌روی ۵۰ کیلومتر و ماراتن، ۳۱ مِی ۲۰۲۱ (۱۰ خرداد ۱۴۰۰)، و برای دیگر مواد ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰) خواهد بود.

مدت زمان کلی کسب سهمیه مواد به شرح زیر است:

- ماراتن، ۵۰ کیلومتر پیاده روی: تاریخ اولیه (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰) - ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۳۱ می ۲۰۲۱ (۱۰ خرداد ۱۴۰۰)/(۲۱ ماه)

- ۱۰.۰۰۰ متر، ۲۰ کیلومتر پیاده روی، ماده‌های ترکیبی: تاریخ اولیه (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰) - از اول دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰)/(۲۲ ماه)

- دیگر ماده‌ها:

تاریخ اولیه (اول می ۲۰۱۹ تا ۵ آوریل ۲۰۲۰) - تاریخ جدید ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۸ تیر ۱۴۰۰)/(۱۸ ماه)

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha