۲۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83743996
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه عدالت قضایی در کلیه مناطق کرج

کرج-ایرنا- رییس کل دادگستری البرز عنوان کرد که کلانشهر کرج نیازمند توسعه و توزیع خدمات قضایی است که بدین منظور یکی از برنامه های جدی دادگستری استان، احداث مجتمع های قضایی در شهرهای اقماری است.

حسین فاضلی هریکندی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مجتمع قضایی محمد شهر کرج گفت: در حال برنامه ریزی هستیم تا مردم مناطق محدوده جنوب اتوبان تهران – کرج، محمدشهر، ماهدشت و کمالشهر در کمترین زمان ممکن به مراجع قضایی دسترسی پیدا کنند.

وی در اولویت قرار داشتن سهولت دسترسی به خدمات قضایی در استان را یکی از محورهای مهم برنامه تحول قضایی عنوان و افزود: تکمیل مجتمع محمدشهر یکی از ضرورت‌های دادگستری در این محدوده بود که با پیگیری‌های انجام شده، عنایات رییس  قوه قضائیه و رییس حوزه ریاست قوه، اعتبار لازم از محل حساب خاص تخصیص داده شد و این ساختمان امروز به مرحله بهره برداری رسید.

فاضلی هریکندی گفت: این مجتمع  هم اکنون با سه شعبه حقوقی، سه شعبه کیفری ۲ و یک شعبه دادگاه خانواده شروع به کار خواهد کرد البته در کنار آن پنج شعبه دادسرا نیز مستقر می شود.

وی محدوده جغرافیایی تحت پوشش مجتمع قضایی محمد شهر (شهید بنی جمالی) را برشمرد و بیان کرد: این محدوده شامل مناطق جنوب اتوبان تهران-کرج خواهد بود که شامل محمدشهر، ماهدشت، مهرشهر، کیانمهر و ولد آباد است و در این مجتمع تمام امورات قضایی از مرحله دادسرا تا دادگاه اعم از دادگاه کیفری۲، دادگاههای حقوقی و خانواده ارائه خواهد شد.

فاضلی هریکندی با اشاره به بازنگری در صلاحیت‌های رسیدگی نواحی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج به منظور تسهیل خدمات قضایی گفت: بر این اساس به استثنای ناحیه یک که به جرایم خاص و مهم اختصاص دارد بقیه دادسراها به کلیه جرایم رسیدگی خواهند کرد.

وی ادامه داد: موضوع احداث دادسرا که یکی از مصوبات ریاست قوه قضائیه به استان البرز است برای مناطق جنوب اتوبان کرج - تهران پیگیری  تا به زودی شاهد ایجاد آن باشیم.

رییس کل دادگستری استان البرز از احداث مجتمع قضایی ماهدشت در آینده نزدیک خبر داد و  افزود: تکمیل این مجتمع به همراه احداث مجتمع‌ قضایی کمالشهر، تکمیل ساختمان در حال احداث دادگستری کل استان ، احداث ساختمان دادگستری در شهرهای اشتهارد، چهارباغ، فردیس و مجتمع قضایی حقوقی و خانواده در کرج و پروژه های دیگر از محل اعتبارات خاص قوه قضائیه و طرح های عمرانی به همراه اختصاص قاضی و کارمند به دادگستری استان از مصوبات سفر دی ماه سال گذشته ریاست  قوه قضائیه به استان البرز بوده که امیدواریم شاهد بهره برداری و کلنگ زنی این مجتمع ها باشیم.

در این مراسم یوسف رضایی به عنوان معاون رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج و نخستین سرپرست مجتمع قضایی محمدشهر معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =