طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با قاطعیت در استان مرکزی ادامه می‌یابد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا زمان اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا با قاطعیت در این استان ادامه می‌یابد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «مهدی حسنی» در قرارگاه بهداشت و درمان فرماندهی انتظامی استان مرکزی در اراک افزود: ارتقای روحیه آینده‌نگری و جهادی در جامعه اسلامی، مهمترین راهکار برای عبور موفقیت آمیز از بحران‌های مختلف اجتماعی و دست‌یابی به آینده روشن است. 
وی بیان کرد: با تبیین اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مهار ویروس کرونا اظهار داشت: برابر تدابیر ابلاغی تاکنون چندین مرحله با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات موجود ضمن تهیه محلول ضدعفونی کننده و ماسک، اقدامات ایجابی و پیشگیرانه به صورت فراگیر، از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا در تمام یگان‌های پلیس مرکزی، انجام شده است.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا با بهره‌گیری از خرد جمعی صورت می‌گیرد و همچنان بهترین اقدام برای جلوگیری از انتقال این ویروس به دیگران از نظر پزشکان و دیگر کارشناسان مراکز معتبر علمی و بهداشتی، در خانه ماندن و ایجاد قرنطینه خانگی تا ریشه کنی کامل آن است.
سرهنگ حسنی عنوان کرد: با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل ورود و خروج خودروها در میادین ورودی شهرها از سوی پلیس مرکزی، نتایج بسیار خوبی در زمینه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان حاصل شد و عموم شهروندان باید توجه داشته باشند تا زمانی که شرایط عادی نشود، مواظبت حداکثری به خصوص در تجمعات را داشته باشند.

مردم جشن نیمه شعبان را در منازل برگزار کنند 
فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: مردم جشن نیمه شعبان امسال را به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تردد شهروندان در اماکن مقدس، در منازل برگزار کنند.
سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: نیمه شعبان یکی از اعیاد بزرگ شیعیان است و پلیس این استان هر سال به منظور همراهی با مردم و برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های این روز تمام توان خود برای برقراری نظم محله‌ها و روان‌سازی ترافیک خیابان‌ها به کار می‌گرفت اما امسال به منظور حفظ سلامت آحاد جامعه و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، برگزاری جشن‌های نیمه شعبان به شکلی متفاوت باید برگزار شود.

وی بیان کرد:  از زمان شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی تاکنون، خدمات و تلاش‌های خالصانه حافظان امنیت و همراهی آنان با متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای استان ملموس بوده و این خدمت‌گذاری همچنان ادامه دارد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: حفظ سلامتی و جان مردم در دین مبین اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت‌ تردد شهروندان در اماکن مقدسه، برگزار نشدن جشن‌های خیابانی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه، لازم است شهروندان با رعایت توصیه‌های بهداشتی این جشن‌ها را با حضور اعضای خانواده در منزل برگزار کنند.
سردار مفخمی‌شهرستانی افزود: اقدامات گسترده‌ای برای برگزاری و پخش جشن‌های نیمه شعبان از طریق رسانه و به صورت مجازی برنامه‌ریزی شده است و هم استانی‌ها می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

 ۵۵ واحد صنفی در اجرای مصوبات کمیته پدافند زیستی در اراک مهر و موم شد
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۵۵ واحد صنفی در ۲ روز گذشته در راستای اجرای مصوبات کمیته پدافند زیستی استان مرکزی در اراک مهر و موم شده است.
سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود: طرح نظارت بر واحدهای صنفی از سوی پلیس استان مرکزی و با همکاری کارشناسان اتاق اصناف با جدیت دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: در ۲ روز گذشته علاوه بر مهر و موم واحدهای متخلف، ۴۱۴ واحد صنفی شهرستان اراک به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تذکرات لازم را دریافت و برای برای ۳۸ واحد صنفی متخلف نیز اخطار مهر و موم صادر شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی، از همراهی خوب شهروندان در اجرای مصوبات کمیته پدافند زیستی و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی قدردانی کرد و خواستار تعامل هر چه بیشتر آحاد جامعه در اجرای مصوبات این کمیته به منظور قطع زنجیره انتقال این بیماری شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان،بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =