۲۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1427
کد خبر: 83743909
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع تصرف چهار هزار مترمربع اراضی دولتی ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف چهار هزار و ۴۲۰ مترمربع از زمین های ملی و دولتی استان ایلام به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

علی اصغر کاظمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان در فروردین ماه امسال ضمن جلوگیری از تصرف زمین های ملی توسط افراد سودجو، این میزان اراضی را نیز از متخلفان رفع تصرف کردند.

وی یادآور شد: با شیوع  ویروس کرونا افراد سودجو و فرصت طلب قصد تصرف اراضی ملی سطح استان را داشتند که با قاطعیت و حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت از اراضی این اداره کل ناکام شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تاکید کرد: از مردم درخواست می شود چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرها را دارند ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه وشهرسازی انجام داده و از خرید هر گونه زمین فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

کاظمی اظهار داشت: یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی با هر گونه تصرف در این خصوص قاطعانه برخورد کرده و اشخاص خاطی را به دستگاه قضایی معرفی می کند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل و مرتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha