سخنگوی حزب مردم پاکستان:تحریم‌های ایران باید برای مقابله با کرونا برداشته شود

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی حزب مردم پاکستان با بیان اینکه آمریکا به رغم فشارهای بین‌المللی تحریم های ضد ایرانی را لغو نکرده افزود باید این تحریم‌ها برای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از فاجعه انسانی واقتصادی برداشته شود.

خانم «نفیسه شاه» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد اظهار داشت: ما امیدواریم اتحادیه اروپا و آمریکایی‌ها به این درک برسند که باید برای جلوگیری از فاجعه انسانی و بحران اقتصادی تن به لغو تحریم‌ها علیه ایران بدهند. 
وی افزود: امروز نظام سلامت و درمان ایالات متحده دربرابر ویروس کرونا تقریباً از کار افتاده است اما آمریکایی‌ها انتظار دارند کشوری که به شدت از تحریم‌ها رنج می‌برد باید به تنهایی و بدون پشتیبانی بین المللی با بحران فعلی مقابله کند. 
نماینده مجلس ملی پاکستان گفت: اگر همه گیری ویروس کووید-۱۹ باعث نشود که کشورهای جهان متحد و شریک یکدیگر برای مقابله علیه این بیماری شوند، پس چه خواهد کرد؟ در حالی که انتظار می‌رفت شیوع کرونا منجر به بیداری جامعه جهانی و مبارزه مشترک برای جلوگیری از ضررهای بزرگ خواهد شد. 
وی تاکید کرد: لغو تحریم‌های ضدایرانی آمریکا لزوماً نیاز به لابی ندارد بلکه کشورهای تحریم کننده باید این کار را انجام می‌دادند اما واشنگتن علیرغم فشارهای بین المللی تاکنون دست از تحریم‌ها نکشیده است. 
نفیسه شاه خطاب به جامعه جهانی گفت: اکنون زمان متوقف شدن بازی قدرت و سیاست و وقت نجات زندگی است، زمان نجات جان هر انسان در هر نقطه‌ای از جهان است. 
 «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در حالی که سازمان‌های بین المللی و کشورهای مختلف بر لزوم همکاری با ایران در مهار کرونا تأکید دارند، روز گذشته بر دیگر بر تداوم تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران تاکید کرد. 
با وجود ادعاهای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن دارو، تحریم‌های غیرانسانی واشنگتن مانع دسترسی کشورمان به دارو و اقلام بهداشتی برای بهبود مبتلایان و پیشگیری از ویروس کرونا شده است. 
به همین منظور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به همتایان خود، آن‌ها را از ایجاد مانع شدید تحریم‌های آمریکا بر تلاش‌های ایران در مبارزه با ویروس کرونا آگاه کرد و از آن‌ها خواست که رعایت این تحریم‌ها را کنار بگذارند. 
 «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان نیز که پیش‌تر تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناعادلانه و ظالمانه توصیف کرده بود، سوم فروردین در پیامی خطاب به دونالد ترامپ از آمریکا خواست تا این تحریم‌ها لغو شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =