۱۶ هزار کارآموز کردستانی در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۶۳۴  نفر از کارآموزان این استان در دوره‌های مهارت آموزی بخش دولتی این اداره کل بهره‌مند شدند.

سید جمیل احمدی روز چهارشنبه با اشاره به فعالیت ۱۶ مرکز چارت دار دولتی در بخش دولتی در استان اظهار داشت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۶۳۴ نفر کار آموز به این مراکز ورود پیدا کردند که از این تعداد سهم خواهران چهار  هزار و ۱۴۹ نفر و سهم برادران نیز ۱۲ هزار و ۴۸۵ نفر است.

وی افزود: از ۱۶ هزار و ۶۳۴  نفر کار آموز مراجعه کننده مراکز دولتی در مجموع ۶ هزار و ۳۶۴ نفر در مراکز ثابت و شعب شهری استان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.

احمدی یادآور شد: در سال گذشته در مجموع  سه  میلیون و ۲۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر - ساعت  آموزش مهارتی در ۳۸ رشته به کارآموزان مراکز دولتی فنی و حرفهای استان ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: در مراکز هدایت شغلی و مهارت آموزی دانشگاه‌های دولتی استان برای ۳۹۸ نفر از دانشجویان آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.

احمدی با اشاره به فعالیت ۱۲۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفهای در خوشه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی در سطح استان اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون در مجموع ۱۰ هزار و ۷۵۵ نفر کارآموز نیز دوره‌های مهارتی را در بخش خصوصی آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.

در حال حاضر ۱۶ مرکز آموزش فنی حرفه ای چارت دار دولتی و ۱۳۴ آموزشگاه فنی حرفه ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که حدود ۷۵۰ مربی نیز در این مراکز مشغول به کار و آموزش هنرجویان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =