محدودیت ورود افراد غیر بومی به کردستان تا پایان فروردین ادامه دارد

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: تا پایان فرووردین ماه تنها افراد بومی ساکن هر شهر اجازه ورود به آن شهر را دارند به همین دلیل از ورود افراد غیر ساکن به شهرهای استان جلوگیری می‌شود.

حسین خوش اقبال روز چهارشنبه با اشاره به اطلاعیه شماره پنج کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: در این مدت خروج افراد غیر ساکن برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است اما این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را ندارند و باید از کنار گذرها عبور کنند.

وی اضافه کرد: مدارس و دانشگاه‌های استان کماکان فعلا تا پایان فروردین ماه تعطیل است اما فعالیت ادارات دولتی از ۲۳ فروردین با ترتیبات جدید برابر بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در خصوص میزان نیروی انسانی و ساعات کاری ادامه دارد.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی استانی ستاد مدیریت کرونا با اشاره به تعطیلی پارک‌ها، ‌بوستان‌ها، ‌ تفرجگاه‌ها، ‌ مراکز تفریحی، ‌ استخرها و اماکن مشابه افزود: برگزاری هرگونه تجمع و مراسم رسمی، ‌ غیررسمی و مذهبی، برگزاری اعیاد شعبانیه در قالب برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برپایی مراسم و جشن‌های مولودی خوانی و نظائر آن ممنوع است.

خوش اقبال یادآور شد: تردد خودروهای امدادی، ‌ درمانی، ‌ پلیس، حمل بار، کالاها و مایحتاج مردم‌ سوخت بلامانع است و همچنین تردد کارمندان و ‌کارگرانی که محل سکونت آنها با محل کارشان در نقاط مختلف قرار دارد بلامانع است.

وی تاکید کرد: تردد دانشجویان رشته های علوم پزشکی و سایر مصادیق مورد نیاز، تکنسین های مخابراتی و دیگر مواردی که بنا به ضرورت از طریق مراجع ذیربط هماهنگ می‌شود، با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکانپذیر است.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: مشاغل گروه اول یا همان مشاغلی که نباید تعطیل شوند مطابق اطلاعیه‌های قبلی به فعالیت خود ادامه می دهند و لیست فعالیت مشاغل و ‌صنوف دارای ریسک کم و متوسط نیز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌شود.

خوش اقبال افزود: در استان از ۲۳ فروردین مطابق پروتکل‌ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می‌شود به صورت تدریجی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اجرایی بودن مصوبات این ستاد اظهار داشت: در صورت عدم توجه به هر یک از موارد فوق الذکر، برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون (ظهر چهارشنبه ۲۰ فروردین) ۶۷ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور نیز به ۴۰۰۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha