۳۰۰ کیلومتر مربع رفع آلودگی در استان‌های خراسان

گناباد- ایرنا- معاون عملیات قرارگاه ثامن الائمه (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال شرق کشور گفت: ۳۰۰ کیلومتر مربع از مناطق شهری و روستایی استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در قالب رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه، برای مقابله با کرونا ضدعفونی شد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین ظریفی روز چهارشنبه در حاشیه رزمایش دفاع بیولوژیک و رفع آلودگی در گناباد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: دو سوم از این اقدامات توسط گردان‌های جنگ نوین سپاه در استان خراسان رضوی انجام شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۰۰ نقطه شهر مشهد و شهرستان‌های تربت‌جام، خواف، صالح آباد، تایباد، تربت‌حیدریه، سبزوار و نیشابور توسط نیروهای قرارگاه ثامن الائمه (ع) سپاه علیه بیماری کرونا ضد عفونی شد.

وی گفت: قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه در شمال شرق کشور بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا و تدابیر فرمانده کل سپاه از نخستین مجموعه‌هایی بود که در قالب رزمایش دفاع بیولوژیک، ضد عفونی و دفع آلودگی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی را توسط گردان‌های جنگ نوین آغاز کرد.

سردار ظریفی افزود: این قرارگاه علاوه بر رزمایش دفاع بیولوژیک، غربالگری و ساخت بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا را در منطقه شمال شرق کشور در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: تاکنون ۲ بیمارستان صحرایی سپاه در مشهد و استان گلستان راه‌اندازی شده و حدود ۲۰۰ نفر از کادر درمانی بهداری شمال شرق سپاه به این استان اعزام شده است.

وی گفت: ۴۲ تیم غربالگری کرونا در این مناطق فعالیت دارند و بالغ بر ۱۵ هزار نفر از شهروندان مشهدی را غربالگری کرده‌اند.

سردار ظریفی افزود: یک نقاهتگاه ۴۰۰ تختخوابی نیز توسط قرارگاه ثامن الائمه (ع) و بهداری شمال شرق سپاه در مشهد راه اندازی شده و ۶۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا مراحل درمانی خود را در آن می‌گذرانند و یکصد نفر از بیماران هم از خدمات درمانی بیمارستان امام حسین (ع) در این شهر بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: گردان‌های جنگ نوین تیپ‌های ۶۱ محرم و ۲۱ امام رضا (ع) قرارگاه ثامن الائمه (ع) سپاه و گروه‌های جهادی ناحیه مقاومت بسیج گناباد در رزمایش دفاع بیولوژیک و دفع آلودگی مناطق شهری و روستایی این شهرستان مشارکت دارند.

فرماندار گناباد هم گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، استفاده از ظرفیت‌های مردمی در این بخش در اولویت اقدامات قرار گرفت و آحاد مردم و ارگان‌ها اعم از بسیج، سپاه و ارتش تاکنون مشارکت و فعالیت خوبی در این زمینه داشته‌اند.

حامد قربانی افزود: در این راستا قرارگاه ثامن الائمه (ع) سپاه در شمال شرق کشور با رزمایش دفاع بیولوژیک مبادرت به ضد عفونی مناطق اعلام شده از سوی ستاد پیشگیری از کرونا در گناباد کردند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =