۱۰۰ کلاس درس فرسوده در خوزستان بازسازی می‌شوند

تهران - ایرنا - ۱۰۰ کلاس درس فرسوده و سنگی در شهرستان‌های ایذه و باغملک با امضای دو تفاهم‌نامه بین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استانداری خوزستان، تخریب و بازسازی و ۱۰ هزار کلاس درس نیز در این استان به سیستم سرمایشی (کولر و آبسرد کن) مجهز می‌شوند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، بر اساس امضا دو تفاهم‌نامه فی مابین مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، مقرر شد: ۱۰۰ کلاس درس فرسوده و یا سنگی در شهرستان‌های ایذه و باغملک با تامین اعتبار ۵۰ میلیارد تومان با مشارکت ۵۰ درصدی هر یک از طرفین، در دو سال آینده تخریب و بازسازی شوند.

همچنین در تفاهم‌نامه دیگری که در این جلسه مابین این مقامات مسوول به امضا رسید، مقرر شد با تامین اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومانی به صورت مشارکت ۵۰ درصدی طرفین، ۱۰ هزار کلاس درس در سطح استان خوزستان به سیستم سرمایشی (کولر گازی و آبسردکن) مجهز شوند.

به گفته علی قربانی مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان، این استان دارای ۶ هزار مدرسه مشتمل بر ۳۰ هزار کلاس درس است و به دلیل شرایط آب و هوایی که از آن برخوردار است، موضوع تامین امکانات سرمایشی و خنک کننده برای کلاس‌های درس این استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و حدود ۶ ماه از سال تحصیلی نیاز به سیستم سرمایشی و امکانات خنک‌کننده دارند.

در این جلسه کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز حضور داشت به برگزاری همایش خیرین برای کمک به استان‌های سیل‌زده در اردیبهشت ماه سال ۹۸ و همچنین اقدامات ارزشمند دیگری که در راستای افزایش جذب مشارکت خیرین مدرسه‌ساز توسط سازمان نوسازی مدارس کشور طی سال‌های اخیر انجام شده است، اشاره کرد و گفت: این اقدامات جهادی و تلاش‌های خستگی ناپذیر طی سال‌های گذشته شایسته قدردانی و حق‌شناسی است و لازم است این موضوع که خوشبختانه از راهبردهای اصلی سازمان در سال جاری نیز ذکر شده است، استمرار یابد.

وی همچنین با یادآوری مشکلاتی که فضاهای آموزشی استان خوزستان دارند، خواستار برگزاری همایشی ویژه خوزستانی‌های مقیم تهران شد تا بتوان با جذب کمک‌های خیرین اقدامات ویژه‌تری برای این استان انجام داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha