پذیرش بیش از ۱۱ هزار نسخه دارویی در داروخانه مرکزی هلال احمر

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از پذیرش بیش از ۱۱ هزار نسخه دارویی در نیمه اول فروردین ماه ۹۹ در داروخانه مرکزی هلال احمر خبر داد.

حسن صفاریه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: پس از انتشار ویروس کرونا در کشور و افزایش نگرانیهای بیماران خاص از تأمین داروهای خود در ایام نوروز، همه نیروهای شاغل در داروخانههای تحت پوشش این سازمان به صورت تمام وقت و بدون تعطیلی به خدمت رسانی، تأمین و توزیع به موقع داروهای مورد نیاز آنان پرداختند و بر این اساس بیش از یازده هزار مراجعه کننده از خدمات دارویی بهره مند شدند.

وی توضیح داد: در مدت یاد شده ۹ هزار و ۴۷۲ بیمار با در دست داشتن نسخ دارویی برای تهیه داروهای خود به داروخانه مرکزی و یکهزار و ۸۸۲ بیمار به داروخانه های مرکزی شماره ۲ (تهرانپارس) و جزیره کیش مراجعه و خدمات دارویی دریافت کردهاند.

سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در ایام یادشده حدود ۱۰ هزار UID در داروخانه مرکزی ثبت و خدمات تأیید نسخ توسط نمایندگان بیمههای تأمین اجتماعی، سلامت، نیروهای مسلح و دی صورت پذیرفت.

صفاریه خاطر نشان کرد: وظیفه ما کمک به تأمین داروهای حیاتی کشور در شرایط خاص و بحرانی است و در هر شرایطی تأمین نیازهای دارویی مردم در اولویت نخست قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =