تصمیم ای‌اف‌سی برای استفاده از VAR در لیگ قهرمانان، هشداری جدی برای نمایندگان ایران

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال این است تا از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده کند و از قطری‌ها خواسته تا در این راه به این نهاد کمک کنند.

پیش از آغاز فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا، کنفدراسیون فوتبال اسیا اعلام کرده بود که می‌خواهد از مرحله یک چهارم نهایی به بعد  این رقابت‌ها از سیستم کمک داور ویدئویی یا همان VAR استفاده کند.

در همین راستا به نقل از روزنامه الشرق، ای‌اف‌سی از فدراسیون فوتبال قطر خواسته تا در این راه به این نهاد فوتبالی کمک کند و تجربیات خود را در اختیارش بگذارد. قطر تقریبا اولین کشور آسیایی بود که مجهز به سیستم مذکور شد.

با توجه به جدیت کنفدراسیون فوتبال آسیا و با درنظر گرفتن اینکه نمایندگان ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان، احتمال دارد تا مرحله یک چهارم نهایی بالا بیایند؛ باید دید فدراسیون فوتبال ایران چه راهکاری برای راه‌اندازی این سیستم خواهد داشت.

انتهای فصل قبل بود که قرار شد VAR به فوتبال ایران بیاید اما هیچوقت این اتفاق رخ نداد اما حالا با جدیت AFC، باید دید فدراسیون‌نشینان چه تصمیمی را اتخاذ خواهند کرد. شاید بتوان در تعطیلی به وجود آمده مقدمات اجرایی کردن این طرح را در فوتبال ایران فراهم کرد. رابطه خوب فدراسیون فوتبال ایران و قطر نیز می‌تواند در این مسیر مثمرثمر باشد.

تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو نمایندگان ایران در این فصل لیگ قهرمانان آسیا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =