هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی که همچنان در سنگر جهاد ایستاده‌اند

تهران- رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در پیامی به مناسبت روز هنر انقلاب نوشت: هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده‌اند

به گزارش روز چهارشنبه سازمان بسیج هنرمندان کشور، امیر نصیربیگی به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریکی صادر کرد که در بخشی از این پیام آمده است: هنر میثاق شگفتانه ای است که در این سوی ابدیت که زلال حقیقت را چونان نوشدارویی در جام دستان خویش می ریزد تا مگر زخم غربت انسان در فراق معشوق ازلی را تسکین دهد. هنری برخاسته از دل که پژواک بیقراری خاک است در بهاران ذوق و اندیشه که ساقه های معرفت را می‌رویاند تا در بهشت زیبایی خویش، دلها را به روضه رضوان برساند.

هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده اند. هنری که این روزها چنان از داغ سرداری بزرگ لبریز است که از نفس‌هایش، آتش بر هیمنه استکبار خواهد افتاد. هنر انقلاب، هنر بی دردان و مرفهان نیست؛ هنر درد است؛ دردی که این روزها در ریه های جهان فریاد می کشد و در جستجوی آخرین منجی، بی قرار و منتطر ایستاده است و علم بر دوش گرفته است تا در ساعت قرار، پا در رکاب عشق به  جهاد اکبر برسد.

نصیربیگی افزود: این است روایت هنر انقلاب که روایت فتح است به پرچمداری آوینی های زمان که با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم افرین و پر اقتدار ایستاده است .
وی در پایان با گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب و روز بسیج هنرمندان، ابراز امیدواری کرد: در سالی که با نام جهش تولید مزین شده است، در  به تحقق رسیدن این آرمان انقلابی، با جهادی هنری به میدان بیاییم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =