گزارشی از رهاسازی پسماندهای بهداشتی در کرمانشاه نداشتیم

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه مردم این استان را دوست‌دار محیط زیست توصیف کرد و گفت: خوشبختانه بعد از شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه، گزارشی از رهاسازی پسماندهای بهداشتی در سطح شهر و اماکن تفریحی نداشتیم.

فریدون یاوری در گفت و گو با ایرنا، وظیفه قانونی سازمان حفاظت محیط زیست را نظارت و حفاظت از محیط زیست دانست و افزود: در همین راستا تیم‌های کارشناسی این اداره با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت کرونا در استان، وضعیت فاضلاب‌ها،پسماندهای بیمارستانی و زباله‌ها را از مرحله تفکیک تا دفع کامل رصد و پیگیری می‌کنند.

وی از بی‌خطرسازی و دفع همه پسماندهای پزشکی در کرمانشاه خبر داد و گفت: تقریبا همه پسماند خانگی تولید شده در کرمانشاه که روزی حدود ۶۰۰ تن است، در پروژه بیوکمپوست به کود تبدیل می‌شود.

یاوری با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری و پیشگیری از شیوع کرونا گفت: گروه‌های گشت این سازمان در ایام نوروز محدودیت‌هایی را برای ورود گردشگران به اماکن تفریحی مانند بیستون، قلاجه، پاوه، هشیلان و غیره اعمال کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گزارشی هم از وضعیت میزان آلودگی هوای استان ارایه داد و افزود: ۱۱ ایستگاه استخراج اطلاعات نشان دادند که خوشبختانه این استان در سال ۱۳۹۸ جز یک روز هیچ هشدار و بحرانی نداشتیم و گازهای آلوده‌کننده هوا هم در کرمانشاه مشکلی ایجاد نکردند.