آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را افزایش می‌دهد

تهران - ایرنا - محققان دانشگاه هاروارد با مطالعه ارتباط آلودگی هوا و مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در ۳ هزار شهرستان آمریکا که ۹۸ درصد از جمعیت این کشور را در خود جای داده‌اند، دریافتند آلودگی هوا با افزایش نرخ مرگ و میر اشخاص مبتلا به این ویروس‌ ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری گاردین، بر اساس این تحقیقات حتی افزایش یک واحدی آلودگی ناشی از ذرات معلق هوا در سال‌های قبل از شیوع بیماری، موجب افزایش ۱۵ درصدی میزان مرگ ناشی از کووید می‌شود.
پیش از این مشخص شد که افزایش ناچیز میزان آلودگی ذرات معلق هوا در مدت ۱۵-۲۰ سال موجب افزایش خطر مرگ در اثر انواع بیماری‌ها و عوامل مختلف می‌شود، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد این خطر در مورد بیماری Covid-۱۹ به میزان ۲۰ برابر بیشتر است.
در این مطالعه آمده است شیوع کرونا نباید مانع از رعایت قوانین جهانی برای کاهش آلودگی هوا باشد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش