افزایش خشونت خانگی علیه زنان لبنانی در دوران قرنطینه کرونایی
دکتر عنایت عزالدین رئیس کمیته زنان و کودکان مجلس لبنان

تهران-ایرنا- همزمان با بسیاری از جوامع، عوارض کرونا در زمینه افزایش خشونت های خانگی و بیشتر علیه زنان در جامعه لبنان نیز خود را نمایان ساخت و رئیس کمیته زنان و کودکان مجلس این کشور از افزایش این پدیده سخن گفت .

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ملی لبنان ، خانم دکتر عنایت عزالدین رئیس کمیته زنان و کودکان مجلس لبنان در پیامی در این زمینه اعلام کرده است : در همه بحران ها ، زنان بیشترین هزینه ها را متحمل می شوند.

وی افزوده است : به موازات همه گیرشدن ویروس کرونا در لبنان و برقراری مقررات قرنطینه خانگی ، شاهد یک بیماری همه گیر جدی تر هستیم و آن بیماری افزایش سطح خشونت خانگی علیه زنان است.

رئیس کمیته زنان و کودکان مجلس لبنان ابراز امیدواری کرده است که قانون مجازات خشونت آمیز و کار بر روی یک فرهنگ اجتماعی مانع از تداوم این اقدامات شرم آور شود.

وی همچنین از اعضای خانواده ها و به ویژه مردان خواسته است بر مرارت ها و نگرانی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ که هم اینک جامعه لبنان را نیز به شدت درگیر خود کرده است مشکلات دیگری نظیر اختلافات و درگیری های خانوادگی و خشونت علیه همسران خود را نیافزایند.

پیش از این نیز آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل همزمان با جهانی شدن قرنطینه خانگی به دلیل شیوع کرونا اعلام کرده است طی هفته‌های گذشته، درحالی‌که فشارهای اقتصادی و اجتماعی افزایش یافته و هراس و ترس فزونی گرفته، ما شاهد روند وحشتناکی از تشدید خشونت‌های خانگی در سطح جهان و افزایش خشونت علیه زنان هستیم.
دبیر کل ملل متحد تاکید کرده قرنطینه خانگی و ماندن در محل زندگی روش مهمی برای مقابله با شیوع کرونا است، اما «این نباید سبب زندانی شدن زنان با کسانی شود که شریک زندگیشان هستند و به آن‌ها ستم می‌کنند».
این اظهارات در حالی بیان شده که گزارش‌ها از گوشه و کنار جهان حاکی از افزایش آماری خشونت‌های خانگی و بالا گرفتن نگرانی‌ها در این مورد است.

اعلام افزایش خشونت ها علیه زنان لبنانی در این روزهای کرونایی در حالی مطرح می شود که میزان آزادی ها و حقوق زنان لبنانی به نسبت بسیاری از کشورها به ویژه جوامع عربی بسیار بیشتر و مترقی تر است و زنان لبنانی تقریبا در اکثر حقوق فردی و اجتماعی با مردان برابری می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار جهان