واحدهای صنفی پلمب‌شده در شاهین‌دژ به ۱۵۰ باب رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین‌دژ گفت: بازرسان این نهاد با اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا تاکنون ۱۵۰ واحد صنفی متخلف را پلمب کرده‌اند.

امان‌الله نقدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان فعالیت تمامی واحدهای صنفی جز مواردی که مایحتاج خوراکی مردم را تامین می‌کنند، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و هرگونه فعالیت ضمن پلمب آن واحد جریمه تعزیرات حکومتی نیز درپی دارد.

وی با بیان اینکه به این واحدها سه تا چهار بار قبل از پلمب تذکر داده شده بود، ادامه داد: در همین ارتباط بازرسان این اداره تاکنون ۵۰۰ اخطاریه پلمب در این شهرستان به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا صادر کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کرکره نیمه باز مغازه‌ها نیز ممنوع اعلام شده است، اظهار داشت: از شهروندان انتظار داریم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا همکاری کنند.

نقدی گفت: روز گذشته، سه شنبه نیز سه باب قلیان‌سرا در بخش کشاورز شاهین‌دژ پلمب شده که در بازرسی از آنها در هر کدام بیش از ۱۰ نفر مشغول استعمال قلیان بودند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین‌دژ ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب مالکان مغازه‌های سطح شهرستان بیان کرد: تاکنون صاحبان مغازه‌های مجتمع‌های تجاری این شهرستان در یک اقدام خداپسندانه تعدادی  از مستاجران خود را از پرداخت اجاره‌بهای ۲ ماه مغازه‌های خود معاف کرده‌اند.

وی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ گزارش دهند.

فعالیت واحدهای صنفی شاهین‌دژ در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از ۵۰ روز قبل تعطیل اعلام شده‌ است.

شاهین‌دژ نسبت به تعداد جمعیت یکی از شهرهای صدرنشین آلوده به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها