دمای شهرهای آذربایجان‌غربی به زیر صفر می‌رسد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای شهرهای استان طی روزهای آینده با کاهش قابل توجه مواجه شده و از امشب، مردم اغلب شهرها دمای زیر صفر درجه را تجربه می‌کنند.

یاسر اشتاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی ورود سامانه بارشی از روز دوشنبه به آذربایجان‌غربی، دمای هوا در استان رو به کاهش گذاشت که پیش‌بینی می‌شود این کاهش تا هفت درجه سانتی‌گراد برسد.

وی بیان کرد: سه‌شنبه شب شهرستان چالدران و ماکو به ترتیب دمای یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر و صفر درجه را تجربه کردند و دمای ارومیه نیز بین چهار تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

وی اضافه کرد: امروز، چهارشنبه نیز افت دما در آذربایجان غربی ادامه دارد و احتمال بارش برف و تگرگ نیز در نقاط سردسیر استان دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به بارش‌های پراکنده ۲۴ ساعت گذشته در استان بیان کرد: در این مدت مناطق شمالی استان شاهد بارش رگبار باران بود که بیشترین مقدار از خوی و ماکو با پنج میلیمتر گزارش شد.

وی افزود: سامانه بارشی در استان تا پایان هفته فعال است و رگبارهای متعدد و رعد و برق همراه با وزش باد در استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا ۲۱ ایستگاه هواشناسی در استان آذربایجان غربی وجود دارد که هشت ایستگاه هواشناسی دارای استانداردهای سازمان جهانی هواشناسی است که در اصطلاح به ایستگاه های سینوپتیک معروف هستند بقیه ایستگاه های موجود نیز به بررسی ریزتر داده ها برای کاربردهایی چون بخش کشاورزی و جاده ای و غیره نصب شده‌اند.

ایستگاه های سینوپتیک استان در شهرهای ماکو، خوی، سلماس، ارومیه، مهاباد، پیرانشهر، تکاب و سردشت واقع شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha