گزارش سردار جلالی از اقدامات پدافند غیرعامل درباره کرونا ارائه شد

تهران- ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه درخصوص شیوع ویروس کرونا، بر همکاری پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور، نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی با موضوع «بررسی پاندمی COVID-۲۰۱۹» با حضور سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، علیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سردار مهدی‌پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور و جمعی از کارشناسان برگزار شد.

در این جلسه رییس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور به ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه پرداخت و اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور چین، اقدامات اولیه در سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با آماده‌باش کامل قرارگاه پدافند زیستی کشور از اوایل بهمن‌ماه آغاز شد.

جلالی ادامه داد: نخستین کارگروه‌های هماهنگی بین دستگاه‌های متولی بخش بهداشت، سلامت و امداد کشور برگزار شد و به آنها اعلام آماده‌باش شد. در ادامه، از سوی فرماندهی قرارگاه، اقداماتی که دستگاه‌های مسئول باید در مرحله پیشگیری انجام می‌دادند به تمام آنها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: همچنین اقدامات انجام شده و تصمیمات اتخاذ شده مورد ارزیابی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود. همچنین پیشنهاداتی جهت ارتقای کیفیت خدمات انجام شده مطرح و ارائه شد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: با توجه به توانمندی‌ها و تجارب فرهنگستان علوم پزشکی ایران از این نهاد انتظار داریم برای توسعه علمی و مبانی دفاع بیولوژیک در بدنه کادر درمانی به میدان بیاید تا مباحث مربوط به دفاع بیولوژیک و ساختارهای مورد نیاز برای کشور سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

در این جلسه، علیرضا مرندی ضمن قدردانی از برگزاری این جلسه و تشکر از حاضران بر آمادگی کامل فرهنگستان علوم پزشکی برای همکاری در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha