کرونا واژگونی خودرو را در همدان افزایش داد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه همدان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا موجب کاهش تردد خودروها و خلوت شدن جاده‌ها شده‌است، گفت: این موضوع در مواردی موجب افزایش سرعت وسایل نقلیه و به دنبال آن رشد سوانح رانندگی از نوع واژگونی شده‌است.

سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هر چند آمار سوانح جاده ای در نوروز امسال کاهش قابل توجهی داشته است اما سهم تصادف از نوع واژگونی از سوانح جاده ای بسیار افزایش داشته است.

وی افزود: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی به استان زمینه خلوت شدن اغلب جاده ها را فراهم کرده به گونه ای که میزان ترددها در نوروز امسال بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: خلوت شدن جاده ها موجب تردد خودروها با سرعت غیرمجاز و واژگونی آنها به علت ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه شده است به گونه ای که حدود ۱۰۰ درصد سوانح فوتی و جرحی نوروز امسال همدان واژگونی بوده است.

سرهنگ عزیزی گفت: بیشتر رانندگان و سرنشینان نیز به ویژه در مسیرهای فرعی و روستایی و شب هنگام در مسیرهای اصلی از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند و تنها با نزدیک شدن به پلیس راه یا دیدن خودروی گشتی پلیس، کمربند ایمنی را می بندند.

وی اضافه کرد: شب گذشته یک دستگاه خودروی سواری با ۲ سرنشین ۲۷ و ۲۸ ساله در مسیر روستایی و پر پیچ و خم «ملحمدره" اسدآباد در حال تردد بودند که به علت سرعت غیرمجاز، خودرو واژگون شد و یکی از سرنشینان جان باخت و دیگر سرنشین به شدت مجروح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha