خواندن آهنگ‎های آذری، سهم هنرمندان گنبدی برای مهار کرونا

گنبدکاووس - ایرنا - جمعی از اهالی آذری زبان موسیقی گنبدکاووس با هدف ایفای سهم خود در بحران کرونا و ترغیب مردم به خانه‌نشینی، آخرین قطعات موسیقی تولیدی خود را هر شب به صورت رایگان در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کرده و در اختیار مردم این شهر قرار می‌دهند.

این گروه حدود ۱۰ نفره که اعضای آن را هنرمندان آذری زبان ۳۰ تا ۶۰ ساله گنبدکاووس تشکیل می دهند، در هر شب قطعاتی فولکوریک از غزل‌ها، مُخمس‌ها و دو بیتی‌های عرفانی، عاشقانه و مذهبی شاعران نامدار ایران از جمله شهریار، حافظ، سعدی، محمد فضولی و چند شاعر نامدار آذری زبان را به زبان ترکی خوانده و با امید به ایجاد لحظاتی به دور از غم و غصه‌های کرونایی، منتشر می کنند.

به گفته کیکاوس خاکلی سرپرست این گروه موسیقی سنتی، اعضای گروه تاکنون ۲۴ کلیپ از تولیدات خود را در شبکه های اجتماعی بارگذاری کردند که برخی از آن ها مورد توجه تعداد زیادی از شهروندان قرار گرفت و بارها در صفحات اجتماعی پخش شد.

وی افزود: اعضای این گروه پس از شیوع ویروس کرونا و توصیه مسوولان بهداشتی برای ماندن شهروندان در خانه، تصمیم گرفتند با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و باهدف کمک به ماندن مردم در خانه و پرکردن اوقات فراغت شهروندان، بخشی از کارهای خود را از طریق فضای مجازی در اختیار آنها قرار دهند.

سرپرست گروه موسیقی سنتی آذری ساوالان گنبدکاووس گفت: اعضای گروه از یک ماه قبل به دلیل شیوع کرونا قادر به تمرین و ضبط موسیقی نیستند اما برای شادی دل مردم آخرین تولیدات خود را بدون چشمداشت، نثار شادی دل شهروندان کردند.

وی وعده داد اعضای این گروه پس از مهار کامل کرونا برای قدردانی از تلاش و مجاهدت کادر پزشکی و پرستاری مراکز درمانی گنبدکاووس، اجراهای ویژه‌ای برای هر یک از بیمارستان‌ها انجام خواهند داد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و اقوام مختلفی از جمله آذری‌ها در آن سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =