بسیجیان ناحیه ثارالله یزد ۲۶۰ هزار عدد ماسک تولید و توزیع کردند

یزد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون توسط خواهران بسیجی در ۲۲ کارگاه خیاطی ۲۶۰ هزار عدد ماسک تولید و بین مردم و بیمارستان‌ها توزیع کردند.

سرهنگ سید امیر حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت یک هزار و ۱۰۰ بسیجی عضو پایگاه‌های مقاومت در تولید و توزیع ماسک همکاری داشتند.

وی ادامه داد: تهیه و توزیع ۲۲ هزار بطری محلول رایگان ضدعفونی دست بین مردم از دیگر اقدام‌های مهم پیشگری از بیماری کروناست .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله همچنین از توزیع ۲۷۰ بسته معیشتی شامل گوشت، مرغ، برنج، ماکارونی و روغن بین نیازمندان به ارزش یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال خبر داد.

حسینی اظهار کرد: همکاری داوطلبانه بسیجیان در اجرای برنامه‌های پیشگری از کرونا تا زمانی که نیاز باشد با حمایت خیران ادامه دارد.

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد، ۳۲۰ هزار نفر در اقشار مختلف بسیج سازماندهی شدند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۲۰۸ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه‌ای شد.

به گفته متخصصان حدود ۲۵ درصد بیماری کرونا قابل تشخیص نیست، و برخی افراد با علائم خفیف بیماری از ناقلان ویروس آن هستند.

همچنین تفکیک کرونا از بیماری های مشابه قدری سخت است و مردم با رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی، می توانند از ابتلا به بیماری در امان باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =