برنامه نسیم انتظار در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اجرا می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های ویژه نیمه شعبان امسال با عنوان «نسیم انتظار» در بخش‌های مختلف به میزبانی بقاع متبرکه سراسر استان اما بدون هیچ‌گونه تجمعی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به ایجاد محدودیت‌ها در برگزاری مراسم مذهبی و دینی به دلیل بروز بیماری کرونا و ضرورت برنامه‌ریزی برای اقدام مناسب فرهنگی، پیش‌بینی شده که برنامه‌ها به صورت مجازی و بدون حضور مستمع انجام شود لذا برنامه‌های روز نیمه شعبان بصورت میدانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های «نسیم انتظار» در بخش‌های تبلیغی، معارفی و اجتماعی پیش بینی شده است اضافه کرد: در زمینه فعالیت‌های تبلیغی، مهمترین برنامه، راه‌اندازی کاروان نسیم انتظار است که با هدف ایجاد نشاط و طراوت در ایام ولادت منجی عالم بشریت و به دلیل عدم امکان حضور مردم در بقاع متبرکه اجرا خواهد شد. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی یادآور شد: این برنامه با همکاری هیات امنای آستان مقدس امامزادگان و گروه‌های مردمی در بقاع متبرکه شاخص استان اجرا و با حرکت در خیابان‌ها نوای دلنشین یا مهدی سر خواهد داد. 

وی فضاسازی و تبلیغات مهدوی با آذین‌بندی بقاع متبرکه، نصب بنر و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از دیگر برنامه‌های این بخش عنوان کرد.

بخشی پور به بخش معارفی ویژه برنامه‌های نیمه شعبان اشاره کرد و افزود: این بخش از برنامه‌ها که در بقاع متبرکه برگزار می‌شود، شامل اجرای برنامه استغاثه به حضرت مهدی(عج) است که با هماهنگی به عمل آمده با اعتاب مقدس مقرر شده در شب نیمه شعبان مطابق با چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۰ به طور همزمان برنامه توسل و استغاثه به درگاه حضرت احدیت و توجه به ذات مقدس حضرت حجت بن‌الحسن المهدی(عج) اجرا خواهد شد. 

وی بیان کرد: به همین منظور ادارات اجرایی شهرستان‌ها با هماهنگی هیات امنا نسبت به پخش دعای الهی عظم البلاء و نیز استغاثه به درگاه حضرت از بلندگوهای بقاع متبرکه اقدام خواهند کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در مورد فعالیت‌های حوزه اجتماعی نیز گفت: به منظور حمایت شایسته از اقشار ضعیف جامعه در روزهای نگرانی و با توجه به اهمیت و جایگاه والای انفاق و صدقه و همچنین صدقه و نذر برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج)، ترتیبی داده شده تا ضمن تشویق و ترغیب خیران، زمینه‌های مشارکت آنان در طرح «تبرکات مهدوی» فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح فعالیت‌هایی شامل مشارکت عمومی در قربانی و توزیع گوشت آن بین فقرا و نیازمندان، تهیه بسته اقلام مورد نیازمندان و اهداء به آنها، طبخ غذا و توزیع آن در مراکز درمانی و بیمارستانی از محل درآمد بقاع، تهیه و تولید اقلام بهداشتی (ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده و توزیع در اماکن و خانواده های نیازمند) به نیابت از امام زمان(عج)  به عنوان تبرکات مهدوی محقق خواهد شد.

بخشی پور گفت: همچنین ختم قرآن نیز با محوریت مرکز حفظ مجازی قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند برگزار خواهد شد. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =