۲۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83743064
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ذخیره ارزی چین ۴۷ میلیارد دلار کاهش یافت

پکن- ایرنا- با متزلزل شدن بازارهای سهام و اوراق بهادار و تغییر نرخ ارزها در سراسر جهان به دنبال شیوع کرونا، ذخیره ارزی چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کاهش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره تبادلات ارزی چین، میزان ذخیره ارزی این کشور از ابتدای سال روند نزولی داشته و در زمان حاضر با ۱.۵ درصد کاهش به ۳ هزار و ۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

تنش در بازارهای مالی، برهم خوردن نظام فعالیت های بانکی، تغییرات در ارزش ارزهای مختلف و شیوع کرونا و رکود تدریجی اقتصاد جهانی باعث شده است تا ذخیره ارزی چین کاهش چشمگیری از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی داشته باشد.

افزون بر این، نگرانی از استمرار همه گیری کرونا و وضعیت نامطلوب بانک ها و ساختارهای مالی در چین و کشورهای دیگر باعث شده است تا بانک مرکزی میلیاردها دلار به بازار کشور تزریق کند.

«وانگ چون اینگ» سخنگوی این اداره در مصاحبه با خبرنگاران گفت با بازگشت کارخانه ها به مدار تولید پایدار و سالم و پیشرفت در ساختارهای اصلاحاتی اقتصادی و بالا رفتن عرضه و تقاضا و ثبات در بازارهای مالی جهان شرایط بتدریج بهبود خواهد یافت.

صندوق بین المللی پول اعلام کرده که پس از شیوع کرونا نگرانی های سرمایه گذاران باعث شده است تا آنها ۸۳ میلیارد دلار از سرمایه هایشان را از بازارهای سهام و اوراق بهادار خارج کنند.

چین در طول سال های اخیر تلاش کرده است به رغم بحران های مالی و بانکی ذخیره ارزی خود را بالاتر از ۳ هزار میلیارد دلار حفظ کند و کارشناسان استمرار همه گیری کرونا را خطری برای صندوق های ارزی چین و کشورهای دیگر می دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =