تب‌سنجی حدود ۱.۴ میلیون نفر در مبادی ورودی آذربایجان‌غربی

ارومیه-ایرنا- مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکنون عملیات غربالگری تب‌سنجی یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۹۹۴ نفر در مبادی ورودی استان توسط امدادگران این نهاد انجام شده‌ است.

سعید رهبرسوره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در قالب بیش از ۵۸۳ هزار و ۴۰۸ دستگاه خودرو طی حدود یک ماه گذشته در مناطق مختلف استان مورد غربالگری قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: نیروهای هلال‌احمر در تمامی ورودی‌های شهرستان‌های آذربایجان‌غربی و به تبع آن در تمامی ورودی‌های شهر ارومیه اقدام به غربالگری مسافران ورودی به شهرستان‌ها کرده و افراد مشکوک را به مراکز درمانی اعزام می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح ملی پایش و غربالگری بیماری کرونا توسط ۶۳۷ نفرروز نیروی عملیاتی در مبادی شهرهای استان اجرا می‌شود، اظهار داشت: داوطلبان در قالب یک‌هزار و ۶١ پست‌روز در استان فعالیت دارند.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی ادامه داد: هلال احمر در اجرا و برگزاری این طرح ملی با بهره‌گیری از نیروهای خود با تجهیزات کامل از جمله آمبولانس در کنار پلیس، دانشگاه علوم پزشکی و راهداری در این پست‌ها حضوری فعال و تاثیرگذار دارد.

 «رهبرسوره» بیان کرد: در این مدت همچنین گندزدایی و ضدعفونی بیش از ۶۱ هزار خودرو در آذربایجان‌غربی انجام شده‌ است.

به گزارش ایرنا، طرح غربالگری شهروندان و فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله طرح های مهم در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا در کشور و آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha