۲۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83743005
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه، از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۴ در شرایط پاک است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۵۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۵ و منواکسید کربن با شاخص ۳۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم(منطقه۱۸) با شاخص ۷۹، دانشگاه تهران (منطقه۶) با شاخص ۶۴ و پارک رازی (منطقه ۱۱) با شاخص ۵۹ طی ۲۴ ساعت گذشته شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های ژئوفیزیک (منطقه ۶) با شاخص ۲۹، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۳۱ و پارک شکوفه (منطقه ۱۴)با شاخص ۴۲ در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۱ روز هوای پاک و ۸ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

  •  هوای تهران پاک است

    هوای تهران پاک است

    تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =