داوطلب سنای آمریکا، تحریم‌ها را جنگ افزار بیولوژیک نامید

نیویورک- ایرنا- داوطلب کرسی مجلس سنای آمریکا از ایالت مین، تحریم‌های این کشور علیه ایران را جنگ افزار بیولوژیک نامید و خواستار برچیده شدن فوری آنها شد.

لیزا ساویج روز سه شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: تحریم‌های آمریکا، سیستم بهداشتی ایران را از تجهیزات به شدت مورد نیاز محروم می‌کند در حالیکه آنها به سختی مورد اصابت همه‌گیری کووید-19 قرار گرفته‌اند.

وی افزود: این تحریم‌ها باعث رنج و مرگ بیشتر کسانی می‌شود که فقیرتر و آسیب‌پذیرتر هستند. به این جنگ افزار بیولوژیکی پایان دهید و هم اکنون تحریم‌های ضد ایرانی را برطرف سازید.

پیش از این هم صدها فعال سیاسی و مدنی از سراسر جهان در نامه‌هایی به رژیم ترامپ خواستار برچیده شدن تحریم‌های یکجانبه و قلدرمآبانه کاخ سفید علیه مردم ایران شده‌اند اما ترامپ و وزیر خارجه او که این روزها به نام «وزیر نفرت» شناخته می‌شود تاکید دارند که این تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که تعداد اندکی از ایرانی نماهای خارج نشین، همسو با خواست بنیادهای تروریستی صهیونیستی و جنگ‌طلب‌های کاخ سفید، در نامه‌ای خواستار جلوگیری از اعطای وام صندوق بین المللی پول به ایران برای تامین مایحتاج پزشکی شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =