سلامت ماموران قرائت کنتور برق در کرمان پایش می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: سلامت ماموران قرائت کنتورهای برق در این منطقه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و به دلیل حضور این افراد در منازل مشترکان به صورت روزانه پایش می‌شود لذا مشترکان به منظور قرائت صحیح کنتورهای برق با این افراد همکاری کنند.

محمود شهبا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران قرائت کنتورهای برق مجهز به لوازم بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و اسپری ضدعفونی هستند که پس از بازدید از هر منزل مسکونی ابزار و تجهیزات خود را ضدعفونی می کنند و جای نگرانی برای انتقال بیماری از این طریق وجود ندارد.  

وی با اشاره به تشکیل و راه اندازی پویش صنعت برق همیشه بیدار تصریح کرد: صنعت برق به منظور کمک به کنترل شیوع ویروس کرونا، تمام توان خود را به کار گرفته و در کنار کادر درمانی کشور ایستاده است و به مشترکین اطمینان می دهیم که حضور ماموران قرائت کنتورها و یا لوازم اندازه گیری هیچگونه خطری از نظر انتقال بیماری کرونا ندارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان تاکید کرد: تا حد امکان مراجعات حضوری مردم به ادارات برق با توسعه خدمات غیرحضوری کاهش یافته و علاوه بر آن مأموران قرائت کنتور روزانه توسط گروه ایمنی و بهداشت طرح پایش سلامت انجام شده و از نظر ابتلا به بیماری تب سنجی می شوند که در صورت سلامت کامل برای قرائت کنتور به درب منازل مشترکان مراجعه می کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا برای به حداقل رساندن مراجعه مشترکان به ادارات برق و حضور مأموران قرائت کنتور به درب منازل، شرکت توانیر و شرکت های توزیع خدمات غیرحضوری را توسعه داده است.

شهبا با بیان اینکه ماموران آموزش های لازم را برای رعایت موارد بهداشت فردی و انجام قرائت کنتور بدون آلودگی احتمالی را کسب کرده اند گفت: مشترکان خانگی برای اطمینان خاطر همچنین می توانند پس از اتمام کار قرائت کنتور به رغم رعایت نکات بهداشتی توسط ماموران برای اطمینان خاطر مسیر تردد مامور به منزل و محل هایی که نیاز است را ضدعفونی کرده تا نگرانی آن ها برطرف شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان افزود: مشترکان در صورت قرائت نکردن کنتور یا عدم همکاری با مامور قرائت می توانند تنها با داشتن شناسه قبض ۱۳ رقمی، کنتور برق خود را قرائت و به شماره تلفن همراه که توسط مامور ابلاغ می شود، اعلام کنند.

وی تصریح کرد: به منظور اعلام رقم برق قرائت شده از روی کنتورها نیز چهار روش شامل پایگاه‌های اینترنتی، اپلیکیشین های موبایلی، پیامک و تماس تلفنی در نظر گرفته شده است.

شهبا بیان کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، صیانت از حقوق شهروندان و کاهش ترددهای غیرضروری، میز خدمت راهنمای مراجعان و انجام امور اداری در ورودی ساختمان اداری مجموعه شرکت توزیع برق تعبیه و راه اندازی شده است و مشترکان حتی الامکان برای انجام کارهای غیر ضرور به اداره برق مراجعه نکنند تا طرح فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت شود.  

وی تاکید کرد: مشترکین توزیع برق کرمان درخواست های خود را از طریق سامانه اینترنتی این شرکت به آدرس www. Nked.co.ir ثبت و به صورت غیرحضوری پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال کرمان گفت: در آینده نزدیک با فراهم شدن و توسعه بستر مناسب برای ثبت شماره کنتور های برق توسط مشترک به صورت غیر حضوری شاهد کاهش مراجعات مردمی به شرکت های توزیع برق خواهیم بود.

شرکت توزیع برق شمال کرمان وظیفه تهیه و توزیع برق هفت شهرستان شمالی استان را به عهده دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha