نصف آب آشامیدنی روستاییان خراسان شمالی به مصرف دام‌ می‌رسد

بجنورد- ایرنا- معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مصرف آب آشامیدنی برای دام در روستاهای این استان بسیار بالا است و برآورد می‌شود نیمی از آب تولیدی این شرکت برای ساکنان این مناطق، به مصرف دام برسد.

رضا عطایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علیرغم توصیه های بسیار به روستاییان، همچنان بار تامین آب مورد نیاز دام آنان بر شانه شرکت آب و فاضلاب است و در این زمینه هیچ راهکاری کارگشا نبوده است.

وی افزود: تامین آب آشامیدنی برای اهالی روستاها، از اولویت های این شرکت است و از مردم انتظار می رود از مصرف آب در امور غیرآشامیدنی از جمله برای مصرف دام و نیز آبیاری باغ و باغچه های خود خودداری کنند.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان جهاد کشاورزی، تامین آب مورد نیاز برای دام روستاییان است اما در عمل، اتفاقی در این باره نیفتاده و بار این بخش نیز بر دوش آبفا افتاده است.

وی با اشاره به اینکه نیمی از آب تولیدی این شرکت برای روستاها، به مصرف دام می رسد، افزود: حتی دامداری های صنعتی هم، آب مورد نیاز دام را از آب تولیدی این شرکت تامین می کنند اما از این پس، اشتراک برای دامداری های صنعتی داده نمی شود.

عطایی خاطرنشان کرد: البته شمار کنونی مشترکان آب در زمینه دامداری صنعتی چندان نیست اما متقاضی برای این بخش زیاد است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۳۰ میلیون مترمکعب آب برای روستاهای استان تولید شده بود.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ۱۲۱ هزار مشترک آب در روستاها دارد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =