افزایش آمار کرونا در دزفول نشان از رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی است

دزفول- ایرنا- استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: اضافه شدن روزانه هفت نفر به آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان دزفول نشان می‌دهد مردم این شهرستان همکاری لازم را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی نداشته‌اند.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر سه شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونای شهرستان دزفول در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان افزود: برخی شهرستان‌های خوزستان با رعایت فاصله اجتماعی در ۱۱ روز گذشته هیچ بیماری به آمار آنها اضافه نشده و آیین‌های تشییع و عروسی یا برگزار نشده و یا با رعایت شرایط خاص برگزار شده است.

وی با بیان اینکه آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در دزفول مطلوب نیست، گفت: با توجه به شرایط موجود در این شهرستان باید مداخله را بیشتر و خطر در کمین مردم را به آنها گوشزد کنیم تا بتوان بیماری را کنترل کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به بسته شدن ورودی شهر دزفول و باغ‌ها اظهارداشت: انتظار داشتیم مردم دید و بازدید و مراجعه به باغ‌ها را کاهش دهند ولی تعداد بیماران و افراد فوتی نشان می‌دهند طرح فاصله گذاری اجتماعی به خوبی در دزفول رعایت نشده است.
وی طرح فاصله گذاری اجتماعی را تنها راهکار کنترل کرونا عنوان کرد و افزود: دزفول یک شهرستان کشاورزی بوده و اکنون زمان رسیدگی به مزارع است و با توجه به اینکه چند روز دیگر زمان برداشت فرا می‌رسد انتظار می‌رود مردم این شهرستان با رعایت فاصله نسبت به برداشت محصول اقدام کنند.

شریعتی با بیان اینکه حفظ معیشت نباید به قیمت از دست دادن سلامت و جان افراد تمام شود، گفت: مردم دزفول باید به یکدیگر تذکر دهند و بقیه را آگاه کنند تا شرایط زندگی به وضعیت عادی برگردد و به سمت آبادانی و توسعه پیش رویم.  
وی افزود: رفتار مردم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نشان می‌دهد رفتارها مطابق با سیاست‌های اعمال شده نبوده‌اند در حالیکه اپیدمی فقط با رفتار مناسب و هشدار کنترل می‌شود.
استاندار خوزستان با قدردانی از اقدامات ستاد کرونا در دزفول اظهارداشت: ستاد مدیریت کرونای شهرستان دزفول در حوزه سلامت، بهداشت، درمان، بسیج، نیروهای نظامی، هلال احمر، ارتش، صنعت و معدن و بازار همکاری‌های خیلی خوبی داشته‌ و نتایج اثربخشی کسب کرده‌اند.

فاصله گذاری هوشمند دستور کار جدید ستاد مدیریت کرونا است
استاندار خوزستان درخصوص محدودیت‌های استانی نیز گفت: دولت تصمیم گرفته مشاغل کم خطر از ۲۳ فروردین ماه بازگشایی و ترددها روان‌تر شوند همچنین برای مناطق پرخطر محدودیت‌های خاص اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه خط قرمز ما سلامت مردم است، افزود: مطابق سیاست‌های دولت به سمت فاصله گذاری هوشمند حرکت می‌کنیم و افرادی که به سلامت شهروندان اهمیتی نمی‌دهند با برخورد قضایی و انتظامی مواجه خواهند شد.

شریعتی ادامه داد: نقش مردم در این خصوص بسیار تعیین کننده است و حوزه سلامت، شهرداری‌ها و دیگر نهادها در حاشیه هستند لذا باید با آگاه سازی و اخطار همراه با جبر، رفتار مردم را متناسب با این بیماری کرد.
وی بیان کرد: باید در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت بیشتری صورت گیرد و علما، روحانیون، اساتید و کارشناسان برای اصلاح رفتار مردم اطلاع‌رسانی کنند.

معیشت مردم اولویت نخست مسوولان باشد

امام جمعه دزفول نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت گفت: با توجه به اینکه در آستانه نیمه شعبان هستیم انتظار می‌رود جشن‌های این ایام متناسب با وضعیت کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی برگزار شوند.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی برگزاری این جشن‌ها را موجب بهبودی روحیه مردم دانست و افزود: فضای همدلی، همبستگی و تلاش موجود در کشور در جنگ هم بی‌سابقه بوده که این نعمت بزرگی است.
وی سیستم مدیریتی حاکم در کشور را ستود و گفت: اختیار تام به ستاد کرونا در کشور داده شده که این نعمت نظام اسلامی است و به رفع مشکلات کمک کرده است.
امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه معیشت مردم باید اولویت مسوولان استانی باشد، افزود: انتظار می‌رود استاندار خوزستان به سادات نیازمند، ایتام و دیگر اقشار آسیب پذیر توجه کند.
وی افزود: برای ضدعفونی نیز باید از مواد غیرمضر استفاده شود.

واریز ۱۰ میلیون ریال به حساب کادر درمان دزفول

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست با قدردانی از تلاش ارتش، نیروی انتظامی و نیروهای جهادی برای مبارزه با کرونا گفت: مجموعه شورای تامین نیز با تلاش شبانه روزی از هیچ تلاشی برای حفظ سلامت شهروندان دریغ نکردند و از ستاد کرونا حمایت کردند.

امید بن عباس با قدردانی از تلاش ۱۲۰ نفر کادر درمان دزفول که به طور مستقیم درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند، گفت: امروز مبلغ ۱۰ میلیون ریال به حساب هر یک از این پرسنل واریز شده است.
وی اظهارداشت: با حمایت استاندار خوزستان  و خیران، از هفته آینده برای سه هزار و ۴۰۰ زن سرپرست خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی بسته معیشتی و بسته بهداشتی توزیع می‌شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: برگزاری مراسم عروسی و عزا از مشکلات اصلی ستاد کرونا بود که طبق برنامه ریزی صورت گرفته با بیمارستان بزرگ دزفول، دادستانی، پزشکی قانونی و نیروی انتظامی مقرر شد تحویل اجساد صرفا با ارائه تعهدنامه کتبی و با نظارت نیروی انتظامی انجام شود تا تجمعی صورت نگیرد.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا ظهر امروز سه شنبه تعداد بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =