کاهش ۷۰درصدی جرایم در مالزی پس از اعمال کنترل آمدو شد به دلیل کرونا

تهران – ایرنا – شاخص سراسری جرایم در کشور مالزی از زمان آغاز اجرای مقررات کنترل آمد و شد در روز چهارشنبه ۲۸ اسفند ( ۱۸ مارس) به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا، به میزان ۷۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری برناما از پوتراجایا ، اسماعیل صبری یعقوب وزیر ارشد امور امنیتی اعلام کرد با این حساب جامعه نباید درباره مسائل امنیتی در این دوره نگرانی داشته باشد.

او روز سه شنبه در کنفرانسی خبری پس از جلسه کمیته ویژه کنترل آمد وشد گفت: برای مردمی که همیشه در رسانه های اجتماعی اظهارنظر و درباره افزایش جرایم ابزار نگرانی می کنند می‌گویم که آمار پلیس حاکی است که شاخص جرایم در طول دوره اجرای مقررات کنترل رفت و آمد ۷۰ درصد کاهش یافته است .

اسماعیل صبری که همچنین وزیر دفاع نیز است اعلام کرد که ۶ هزار و ۴۵۱ نفر تا روز دوشنبه به علت رعایت نکردن این مقررات بازداشت شده اند.

او خاطرنشان کرد که روز گذشته ۴۰۳ نفر بازداشت شدند که ۳۴۷ نفر از آنها در بازداشت مانده اند و ۵۶ نفر با وثیقه آزاد شدند.

وی افزود: هرچند شمار افراد بازداشتی نسبت به روز یکشنبه (۵۵۴ نفر) به میزان ۲۶ درصد کاهش یافته اما این تعداد همچنان زیاد است.

این مقام درباره عملیات ضدعفونی عمومی گفت که تاکنون ۶۶۶ عملیات پاکسازی و ضدعفونی در ۷۹ منطقه از جمله ۱۸ منطقه قرمز انجام شده است.

وزارت امور امنیتی مالزی همچنین ساختمانهای دولتی و بیش از ۲۴ هزار خانه مشمول پروژه مسکن مردمی را ضدعفونی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =