۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83742633
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعتراض کارکنان بخش درمان یونان به شرایط سخت کاری

تهران – ایرنا – صدها تن از کارمندان بخش بهداشت و سلامت یونان روز سه‌شنبه دراعتراض به شرایط سخت کاری و کمبود نیروی انسانی و تجهیزات لازم در بیمارستان‌های دولتی برای مقابله با کرونا تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از آتن، فدراسیون پرسنل بیمارستانی یونان اعلام کرد که اعتراض کارمندان این بخش با روز جهانی بهداشت مصادف شده است.

معترضان در بیمارستان «ایوانجلیسموس» در مرکز آتن با در دست داشتن نشان‌هایی خواستار استخدام نیروی جدید کار در بیمارستان‌ها، انجام آزمایش‌های کرونا و افزایش تجهیزات بیمارستانی شدند.

پلیس تلاش کرد به محوطه بیمارستان محل برگزاری تجمع وارد شود اما با واکنش معترضان مواجه شد.

اعتراض مشابه دیگری نیز در بیمارستان اصلی شهر لاریسا در مرکز یونان برگزار شد.

«دسپینا توسونیدو» رئیس صنف پزشکان بیمارستان «وُلا» در جنوب آتن گفت که علاوه بر استخدام کادر پزشکی، بخش مراقبت‌های ویژه در کلینیک‌های خصوصی باید در اختیار قرار گیرد تا کمبود این بخش در بیمارستان‌های دولتی را در شرایط بحران کرونا جبران کند.

مراقبت‌های بهداشتی در یونان به دلیل بحران مالی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ در این کشور و همچنین ریاضت‌های سخت اقتصادی، تحت تاثیر شدیدی قرار گرفته است.

دولت یونان برای کنترل این بیماری همه گیر، ۳۰ میلیون یورو (۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار) پیشنهاد کمک مالی به کلینیک‌ها داده و از استخدام ۲ هزار پزشک و ۲ هزار کادر پرستاری به طور موقت خبر داده است.

در همین حال، توسونیدو با اشاره به نبود تجهیزات محافظتی و کیت‌های تست کووید – ۱۹ در بیمارستان‌ها گفت: این اقدامات، قطره‌ای در اقیانوس است. سیستم بیمارستانی به ۳۰ هزار پزشک دائمی دیگر نیاز دارد.

وی افزود: اکثریت آزمایش‌ها در حال حاضر در بیمارستان‌های خصوصی با قیمت‌های ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو (۱۶۳ تا ۳۲۶ دلار) انجام می‌شود.

یونان با جمعیت تقریبی ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در برابر کرونا مقاوم‌تر بوده است، به طوری که یک هزار و ۷۵۵ نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده و ۸۱ تن بر اثر آن جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =