امیری: دولت شبانه روز و مستمر موضوع کرونا را پیگیری می‌کند

تهران - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهوری با تاکید بر این که سلامت مردم اولویت نخست دولت است گفت: رییس جمهوری و اعضای دولت شبانه روز و مستمر موضوع کرونا را پیگیری می‌کنند و دستورات لازم را می‌دهند.

حسینعلی امیری در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به گلایه مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص تاخیر وزیر کشور، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: زمانی که آقای پزشکیان آن‌ها را برای ارایه گزارش خواند آنها در مسیر آمدن به مجلس بودند و چند دقیقه بعد رسیدند و آماده گزارش به نمایندگان شدند.
وی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری دولت ستاد ملی مقابله با کرونا را با محوریت وزارت بهداشت تشکیل داد و در کنار آن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه در خصوص مبارزه با آن اختصاص داد.
امیری ادامه داد: تعیین وزیران و معاونین معین برای استان‌ها، برگزاری جلسات ویدیوکنفرانس‌های استانی معاونین و وزیران با استاندارها، تجهیز بیمارستان‌ها به مواد بهداشتی، ماسک، گان و لباس‌های حفاظتی، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی همه این اقداماتی بود که دولت انجام داده است.
امیری تاکید کرد: رییس جمهوری شبانه روز و مستمر موضوع را پیگیری می‌کند و گزارش می‌خواهد و دستورات لازم را می‌دهد. حتی در طول شبانه روز با تماس‌های تلفنی و جلسات متعدد در تلاش هستند که آثار کرونا را در بخش‌های مختلف مانند سلامت، امنیت، اقتصاد و حوزه های دیگر کاهش داده شود.  
وی با تاکید بر این که برنامه ریزی‌های دولت در زمینه مقابله با کرونا بسیار مفید و موثر بوده است، گفت: با برنامه ریزی‌هایی که انجام شد و حمایت از قشرهای آسیب پذیر و کسب و کارهای خرد که از این ویروس آسیب دیدند، حمایت از شهروندان به انواع مختلف و بودجه‌ای که اختصاص داده شد توسط رییس جمهوری و همه اعضای دولت برای کمتر تاثیرگذاشتن آثار این ویروس بر اقتصاد و زندگی مردم پیگیری می‌شود.
«عبدالرضا رحمانی فضلی»، «سعید نمکی» و «محمدباقر نوبخت» وزیران کشور و بهداشت و رییس سازمان برنامه بودجه صبح امروز سه شنبه با حضور در نخستین نشست صحن مجلس از نحوه فعالیت این وزارتخانه‌ها و این سازمان برای کنترل انتشار ویروس کرونا گزارش دادند اما این حضور با کمی تاخیر صورت گرفت که «مسعود پزشکیان» نایب رییس اول مجلس در جلسه صحن از تاخیر آن‌ها گلایه کرد و گفت که دولت اصلاً مساله را جدی نگرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =