واکنش تند اتحادیه فوتبالیست‌های ایتالیا به کاهش یک سومی دستمزد بازیکنان

تهران- ایرنا- اتحادیه فوتبالیست‌های ایتالیا (AIC) از تصمیم سری‌آ مبنی بر کاهش دستمزد تمامی بازیکنان و مربیان شاغل در این لیگ به اندازه یک سوم و در راستای پوشش بخشی از ضرر اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، به شدت انتقاد کرد.

سری‌آ ایتالیا روز گذشته اعلام کرد که در صورت لغو شدن فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰، دستمزدها به اندازه یک سوم کاهش خواهد یافت و این رقم در صورت به سرانجام رسیدن این فصل، یک ششم خواهد بود.

در این بین، AIC در بیانیه‌ای اعلام کرد: رفتار لیگ‌ها در چنین شرایطی قابل درک نیست. اشتیاق برای سوءاستفاده از بازیکنان و بدنام کردن آنها آن هم که نه به طور ضمنی بلکه به طور مستقیم و همچنین پیامدهای اقتصادی ناشی از این شرایط بحرانی، حقیقتی است که شما را مجبور می‌کند تا اعتبار اولیه کسانی را که باید در این شرایط سخت سیستم فوتبال را هدایت کنند، بار دیگر مورد بازبینی قرار دهید.

در ادامه این بیانیه آمده است: فکر کردن به اینکه قطعنامه صادر شده در جریان یک نشست، می‌تواند معیار اتخاذ این تصمیم باشد که دیگر دستمزد بازیکنان پرداخت نشود، ما را حیرت‌زده کرد. روسای همان تیم‌های که خواستار تعلیق حقوق بازیکنان تیمشان هستند، بازیکنان را تا ۹ مارس به زمین فرستادند؛ آنها را تا اواسط مارس مجبور به تمرین کردند و همچنان بر تمرینات شخصی آنان مطابق دستورالعمل سرمربیان نظارت می‌کنند.

«دامیانو توماسی» رییس AIC گفت که «نمی‌تواند منطق تجاری و مالی پشت این تصمیم را درک کند» و این در حالی است که «اومبرتو کالکانیو» قائم مقام این نهاد آن را «پیشنهادی شرم‌آور و غیرقابل قبول» خواند.

فعالیت سری‌آ ایتالیا همچون سایر لیگ‌های فوتبال جهان تا ۱۳ آوریل به حالت تعلیق درآمده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =