استاندار: کنترل شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری مطلوب است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با همراهی و همکاری مردم و تلاش ایثارگرانه پرسنل درمان، روند مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا در استان مطلوب است.

اقبال عباسی روز سه‌شنبه در ارتباط ویدیویی با رییس جمهوری با ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده در این استان در خصوص مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا، افزود: نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت این استان غربالگری شده است و همین موضوع نقش بسیار مهمی در مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا در استان داشته است.

وی با اشاره به  جدیت این استان در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، تصریح کرد: در همین راستا ۳۰۰ مامور در مبادی ورودی استان فعال شده، ۸۳ درصد ترددها کاهش یافته و ۹۰ درصد بازار استان خلوت شده است.

عباسی تصریح کرد: همچنین ۴۰۰ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شد و نظارت‌ها بر روند اجرای طرح فاصله‌گذاری همچنان ادامه دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی برای بازگشایی اصناف کم‌خطر در این استان آماده سازی است، افزود: در این خصوص مشکل خاصی وجود ندارد و با هماهنگی اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی از ۲۳ فروردین این اصناف فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: این استان در خصوص تعداد بیماران مبتلا و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا جزو 3 استان مطلوب کشور قرار دارد.

رییس جمهوری در این تماس ویدیویی با ابراز رضایت از نحوه اقدامات و فعالیت های استان چهارمحال و بختیاری در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از تلاش تمامی پرسنل درمان، مدیران و همکاری و همراهی مردم  قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =