شمار تخت‌های کرونا در بندرعباس به ۸۶ تخت رسید

بندرعباس- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با راه اندازی بخش کووید چهار در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیام اعظم (ص) بندرعباس، شمار تخت های فعال برای بستری بیماران کرونا به ۸۶ تخت رسید.

دکتر حسین فرشیدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش کووید چهار با ۲۴ تخت فعال در طبقه فوقانی کووید سه در بیمارستان ابن سینا راه اندازی شده است.

وی افزود: بخش کووید سه نیز دارای ۲۴ تخت، کووید دو دارای ۱۶ تخت و کووید یک دارای ۱۶ تخت فعال و شش تخت آی سی یو است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: تمهیدات لازم به منظور راه اندازی بخش کووید پنج انجام شده و در صورت نیاز بلافاصله به سیستم درمان اضافه می شود.

دکتر فرشیدی با اشاره به آمادگی کامل مجموع بهداشت و درمان هرمزگان در اقصی نقاط استان برای مقابله با این بیماری، خاطرنشان کرد: تا روز ۱۸ فروردین ماه ۲۵۴ مورد مثبت کرونا در استان گزارش شده که از این شمار ۱۸ نفر فوت شدند.

وی با تاکید بر حضور مردم در خانه و پرهیز از هرگونه خروج غیرضروری ، گفت: کنترل و قطع کامل زنجیره انتقال کرونا نیازمند همکاری و همدلی مردم است که خوشبختانه تاکنون این همکاری خوب بوده و از شهروندان خواستاریم همچنان نسبت به این مساله حساس باشند تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

 فرشیدی ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی، افزود: اگر مردم علائم اولیه ابتلا به کرونا مانند تب، گلو درد، سرفه و تنگی نفس را داشتند از طریق سامانه سلامت به نشانی salamat.gov.ir وضعیت خود را اعلام کنند تا نیروهای بهداشت و درمان در اسرع وقت با آنها تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را ارایه دهند.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و شمار بسیاری نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =