استان اردبیل رتبه نخست کشور در کاهش تصادفات برون‌شهری را کسب کرد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: این استان با کاهش ۱۹.۵ درصدی جانباختگان تصادفات برون‌شهری رتبه اول کشور پارسال را کسب کرد.

علی رحمتی روز سه‌شنبه افزود: در این بررسی که مربوط به بررسی تصادفات ۱۱ ماه گذشته سال گذشته است، پس از اردبیل استان‌های قم و کردستان با کاهش ۱۳ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی بیان‌کرد: بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های انجام شده توسط دفتر آمار،ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور در مجموع تصادفات برون‌شهری و روستایی نیز استان اردبیل با کاهش ۱۱ درصدی در رتبه ۴ کشوری قرار گرفت.

او ایمن‌سازی محورها ، اصلاح و حذف نقاط حادثه‌خیز را از اولویت‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و گفت: از ۲۶ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده در محورها ۱۱ مورد حذف و اصلاح شده و عملیات اصلاح هشت نقطه دیگر نیز درحال اجراست.

رحمتی مجهز بودن ۱۷۰ کیلومتر از جاده‌های استان اردبیل به سیستم روشنایی را مورد اشاره قرار داد و از فعالیت ۶۴ سامانه ترددشمار ،۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در راه‌های استان خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =