جهادگران سلامت ابرکوه ۱۵۳ هزار عدد ماسک تولید کردند

یزد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه گفت: با همکاری ۱۱۰ نفر از خواهر بسیجی عضو پایگاه های مختلف محلات و روستاهای شهرستان تاکنون ۱۵۳ هزار عدد ماسک در ۱۰ کارگاه خیاطی تولید و بین اقشار مختلف مردم توزیع شد.

سرهنگ مهدی ابرقویی عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از کارگاه خیاطی تولید ماسک و لباس پرستاران و پزشکان خواهران بسیجی شهرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: تولید ماسک همچنان از سوی تیم های جهادی خواهران بسیجی ادامه دارد و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید با همکاری افراد خیر تامین شد .

وی اظهارکرد: همچنین خواهران جهادگر سلامت علاوه بر تولید این میزان ماسک ، تعدادی قابل توجهی  لباس گان ( روپوش پزشگان وپرستاران ) مورد نیاز  تولید کردند.

ابرقویی به بخشی از فعالیت تیم های جهادی در مبارزه با پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: نیروهای بسیجی همواره در تمامی عرصه های انقلاب حضور داشتند و برای رضای خداوند متعال و کمک به خلق الله در این مدت از هیچ کوششی دریغ نکرده و نمی کنند.

فرمانده ارشد یگان های نظامی شهرستان ابرکوه ، توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی شامل روغن، برنج، تن ماهی و گوشت سفید و قرمز و همچنین وسایل بهداشتی با کمک خیران بین نیازمندان را بخشی از فعالیت ها ذکر کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه اضافه کرد: هزینه هر بسته حدود سه میلیون ریال است که با همکاری برخی افراد خیر تامین شد که این طرح همچنان ادامه دارد.

به گفته ابرقویی ، افرادی که تمایل به همکاری برای مقابله با بیماری کرونا در بخش گندزدایی، تولید ماسک و حضور در ایستگاه‌های پایش سلامت مردم دارند به پایگاه‌های مقاومت بسیج مراجعه کنند.

وی با اشاره به اهمیت قرنطینه خانگی مردم در برابر کرونا یادآورشد: ضدعفونی و گندزدایی هر شب در بیشتر  نقاط شهر و روستاها از سوی تیم های جهادی و با همکاری ماموران شهرداری ها ،  موکب خادم الحسین (ع) بسیج فرهنگیان. دهیاران  و شوراهای اسلامی انجام می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد و در مسیر جاده اصلی یزد - شیراز قرار دارد و فاصله آن تا شیراز ۳۰۰ کیلومتر و اصفهان ۲۸۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =