۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 1216
کد خبر: 83742491
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مجازات زندان برای تردد بدون  ماسک در مغرب

ایرنا- تهران- براساس دستور العمل جدید دولت مغرب ، چنانچه شهروندان این کشور بدون ماسک در مکان های عمومی رفت و آمد کنند، با مجازات زندان روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت کشور عربی آفریقایی مغرب براساس دستور العملی اعلام کرد هر یک از شهروندان این کشور که بدون ماسک در مکان های عمومی رفت و آمد کنند به تحمل سه ماه زندان و پرداخت ۱۲۶ دلار جریمه خواهند شد.

بنابراین گزارش این مقررات به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

" توفیق مشرف" سخنگوی وزارت صنعت مغرب به خبرگزاری رویترز گفت ، براساس تمهیدات بعمل آمده قرار است از هفته آینده روزانه ۶ میلیون ماسک توسط موسسات و شرکت های مختلف در این کشور تولید شود که دو برابر میزان کنونی است.

بنابراعلام آمار رسمی تا کنون یکهزار و ۱۴۱  مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور آفریقایی عربی ثبت شده است که از این تعداد ۸۳ تن جان خود را از دست داده اند.

براساس مقرارت اعلام شده از سوی دولت مغرب ، شهروندان این کشور فقط برای تهیه مایحتاج روزانه خود می توانند از منزل خارج شوند و کسانی که دارای مجوز باشند می توانند به محل کار خود تردد کنند.

بنابراین گزارش تاکنون ۸ هزار و ۶۰۰ تن به علت عدم رعایت این قوانین و یا فروش اجناس تقلبی دستگیر شده اند.

براساس آمار رسمی تا کنون حدود ۹ هزار تن در ۵۴ کشور آفریقایی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۴۰۰ تن جان خود را از دست داده اند.

بنابراعلام بنیاد "موابراهیم" آمار منتشر شده از تعداد مبتلایان به ویروس کرونا درآفریقا به هیچ وجه منطبق با واقعیت نیست.  کارشناسان این بنیاد با انتقاد از پنهان کاری دولت نیجریه در اعلام آمار دقیق مبتلایان و کشته شدگان ناشی از ویروس کرونا، آن را مصداق بارز غیر واقعی بودن آمارها می دانند.

این  بنیاد اعلام کرد است که نیجریه حدود ۳ درصد و چاد ۱۲ درصد آمار واقعی جان باختگان  براثر کرونا را منتشر می کنند.

بنیاد مو ابراهیم یک نهاد آفریقایی است که در سال ۲۰۰۶ میلادی با هدف مورد توجه قرار دادن بحران های آفریقا در این قاره تاسیس شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =