۲۰ نقطه شهر کرمانشاه در نیمه شعبان نورافشانی می‌شود

کرمانشاه -ایرنا- رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی‌ و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: ۲۰ نقطه شهر کرمانشاه در روز و شب نیمه‌ شعبان، به شکرانه ولادت منجی عالم‌ بشریت نورافشانی می‌شود و کاروان‌های مهر مهدوی شادی را به خانه کرمانشاهیان می‌برند.

مهدی عبدالمالکی روز سه شنبه در نشست خبری که از طریق فضای مجازی برگزار شد، به تعطیلی برنامه های نوروزی شهرداری به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا اشاره کرد و در خصوص برنامه های جایگزین، اظهارداشت: بنا به شرایط پیش آمده و تهدیدات سلامت مردم، با این طرح، جشن سیار در مناطق مختلف شهر کرمانشاه برگزار می شود.

عبدالمالکی افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا امروز بیش از هر زمانی دل‌ها متوجه امام زمان (عج) است و باید با تمام وجود، مردم برای تعجیل در ظهور ایشان دعا کنند.

وی درخصوص فعالیت ها و مسیرهای کاروان های شادی مهر مهدوی، گفت: این جشن ها توسط هیات خادم الشهدا موکب شهدا از طریق اتوبوس به صورت چرخشی در سطح شهر و مجتمع ها، توسط هیات جان نثاران قمربنی هاشم(ع) شریعتی با ایجاد تونل ضدعفونی و پخش سرود و مداحی به صورت ثابت، توسط هیات علی ابن ابیطالب (ع) واقع در فرهنگیان فاز یک مجتمع غدیر، ذوالفقار و سطح خیابان‌های محله فرهنگیان فاز یک، توسط هیات قاسم ابن الحسن (ع) مکتب عشق واقع در شاطرآباد برگزار می شود.

عبدالمالکی در زمینه دیگر مسیرهای باقی مانده ادامه داد: این برنامه توسط هیات علمدار حافظیه در مسیر ولایت، سی متری اول و دوم و مرکزی، وحدت، گلستان، چاله چاله و سنگر، توسط هیات ریحانه النبی مسکن در مسیرهای شهرک جوادیه، تلاش، ایثار و جاده قدیم، توسط هیات محبان بقیه الله در مسیرهای آریاشهر، فدک و مجتمع آخر آریاشهر و روستای کهریز و توسط هیات یازهرا (س) میدان غدیر در مسیرهای شهرک بعثت، بازرگانی، فردوسی، ژاندارمری و متخصصین برگزار می شود.

این مسوول اضافه کرد، همچنین توسط هیات حزب الله کرمانشاه برنامه کاروان های شادی مهر مهدوی در مسیرهای میدان آزادی، مدرس، مجتمع اجلالیه، مجتمع فیض آباد، پل چوبی، خیابان بهار و دارایی و شهرک چمن برگزار می شود و هیات محبان المهدی (عج) در مسیرهای دولت آباد و شهرک امام به اجرای برنامه می پردازند.

وی افزود: همچنین این برنامه در مسیرهای تعریف شده توسط مسجد امیرالمومنین (ع) دولت آباد، هیات روضه الشهدا، هیات حضرت علی اصغر(ع) شهرک جهاد، هیات ام ابیها (ع) فرهنگیان فاز دو، هیات  الرضا (ع)‌ الهیه، محبان حضرت زینب (س) فرهنگیان فاز دو و مجمع جوانان انقلابی کرمانشاه شهرک های ظفر و مسکن برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود باتاکید براینکه گندزدایی شهر و مقابله با کرونا اولویت شهرداری است، ادامه داد: از همین رو پویش «هر هیات، یک محله» با هدف گندزدایی محلات توسط هیات های مذهبی راه اندازی شده که ما هم مواد موردنیاز برای این اقدام را در اختیار هیات های مذهبی قرار داده ایم.

به گفته این مسوول، گندزدایی سطح شهر با همکاری نیروهای بهداشت محیط انجام می شود که در این اقدام بسته های بهداشتی در بین پرسنل شهراری نیز توزیع شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه در راستای شیرین شدن زندگی کرونایی و کمک به تحقق شعار در خانه ماندن، مشاوره تلفنی با عنوان چتر آرامش در کرمانشاه افتتاح شده، افزود: مشاوران مجرب این مرکز آماده ارایه خدمت برای کاهش استرس و اضطراب شهروندان هستند که در این زمینه شماره تماس های ۳۸۳۷۰۸۱۷ و ۳۸۳۷۰۸۱۹ همه روزه صبح ها ساعت ۱۰ تا ۱۳ و عصرها ساعت ۱۶ تا ۱۹ جوابگو می باشند.

عبدالمالکی با بیان اینکه از ۱۶ اسفند کار آموزش مجازی و غیرحضوری در فرهنگسراها آغاز شد ادامه داد: همچنین پویش شهروندی با عنوان «کرمانشاه کتاب می خواند»، «کرمانشاه آوازمی خواند» و «کرمانشاه قصه می خواند» به عنوان دیگر اقدامات مجازی در این دوره است.

شهر کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.

سرخط اخبار استان‌ها