زیرساخت‌های جهش تولید در بخش کشاورزی گلستان بهبود می‌یابد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به پتانسیل‌های این استان در حوزه کشاورزی گفت که با هدف تحقق جهش تولید، زیرساخت ها و نیازمندی‌های این بخش مهیا شده و بهبود پیدا خواهد کرد.

هادی حق شناس سه شنبه در نخستین جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز امسال گلستان اظهار داشت: یکی از ضرورت های مهم رسیدن به هدف جهش تولید، رفع مشکلات و دغدغه های فراروی تلاش‌گران بخش کشاورزی است تا همه تمرکز آنان بر افزایش کمی و کیفی تولیدات متمرکز شود.

وی با اشاره به پیش بینی کارشناسان اظهارداشت : در سال جاری و به سبب بارش های مطلوب و فعالیت بیشتر کشاورزان، میزان سوخت مورد استفاده بخش کشاورزی با ۳۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته به رقم ۱۷۰ میلیون لیتر خواهد رسید که مشکلی برای تامین و توزیع این مقدار سوخت وجود ندارد.

حق شناس  با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اهمیت تامین مواد غذایی برای کشور گفت: گلستان دارای ۶۵۰ هزار هکتار زمین زیر کشت محصولات کشاورزی است که از این میزان در ۱۸۰ هزار هکتار دو بار کشت صورت می گیرد تا به لحاظ تولید محصولات کشاورزی، گلستان در سطح کشور رتبه ششم را به خود اختصاص دهد.

استاندار گلستان با اشاره به در پیش بودن فصل مهاجرت پرندگان شکاری به استان و فعالیت سودجویان صید و قاچاق این پرندگان حفاظت شده ،خواستار تعامل بیشتر دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی با محیط زیست شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =