۱۴۰ طلبه بسیجی البرز عهده دار تدفین جانباختگان کرونا

کرج -ایرنا -  رییس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌استان البرز گفت: ۱۴۰ طلبه بسیجی این استان در مراحل مختلف دفن بیماران فوت شده از بیماری ویروسی کرونا اعم از غسل، کفن و دفن فعال هستند.

حجت الاسلام نوراله حسین پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد طلاب بسیجی، ۷۰ نفر را برادران و ۷۰ نفر دیگر را نیز خواهران طلبه تشکیل می دهند که در بهشت علی (ع)، امامزاده جعفر (ع) هشتگرد و شهرستان نظرآباد مستقر هستند.

وی اظهار داشت: این افراد در قالب گروه های جهادی با از خودگذشتگی به لحاظ درگیری با بیماری ویروسی کرونا فعالیت می کنند به طوریکه تاکنون ۲ نفر از این طلاب در مراحل غسل و کفن به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه فعالیت در این عرصه نیازمند روحیه جهادی است، گفت: طلاب فعال در این عرصه همچون کادر درمانی از جان خود می گذرند و این افراد همچون رزمندگان مدافع حرم که در جبهه دفاع از حرم اهل بیت (ع) می جنگیدند، در جبهه بهداشت تلاش می کنند که جز عنایت الهی نمی تواند باشد.

حسین پور اضافه کرد: سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه امام حسن مجتبی(ع)استان البرز ضد عفونی، گندزدایی و تولید ماسک در مناطق مختلف استان البرز را به همراه پخش بسته های بهداشتی عهده دار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =