۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83742425
۰ نفر

برچسب‌ها

چاپ بیش از هزار متر بنر آگاهی بخشی درباره ویروس کرونا در رشت

رشت _ ایرنا_ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت گفت: از ابتدای شیوع کرونا بالغ بر هزار متر بنر با افزون بر ٣٠ طرح و استفاده از حداکثر ظرفیت استندهای شهری برای آگاهی بخشی شهروندان چاپ شده است.

حمید رضا محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح اقدامات این سازمان در این مدت افزود: این سازمان با اقدامات متنوع فرهنگی و آموزشی، برنامه های متعددی را در راستای آگاهی بخشی و پیشگیری از شیوع این بیماری در دستور کار خود قرار داد.

وی اظهار داشت: تولید روزانه هزار ماسک و توزیع آنها در محلات کم برخوردار، راه اندازی کمپین #امانکرونایاشکست_دیهیم «ما کرونا را شکست می دهیم»  استفاده از ظرفیت هنرمندان و ورزشکاران با هدف ترغیب شهروندان به ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با هیات های مذهبی رشت، خاطر نشان کرد: راه اندازی ۱۵ ایستگاه صلواتی برای ضدعفونی ماشین ها، پخش محلول ضدعفونی کننده در بین شهروندان و توزیع ماسک با مشارکت هیات های مذهبی در بین نانوایی ها از جمله دیگر برنامه ها است.  

محمدی چاپ و توزیع بیش از ٢٠ هزار تراکت و پوستر در بین شهروندان، تعطیلی کلیه اماکن فرهنگی، ورزشی، آموزشی و گردشگری تابعه سازمان و توقف تمامی فعالیت های ورزشی، آموزشی و فرهنگی و برگزاری مهرواره فرهنگی هنری "لبخند با بهارانه" با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوعات مرتبط با بیماری کرونا را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت عنوان کرد.

وی با اشاره به ایثارگری ها و تلاش های جهادگونه کادر درمان برای خدمات رسانی مبتلایان به ویروس کرونا در این مدت اضافه کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به منظور قدردانی از کادر درمان به نیابت از شهروندان با اهدای گل به کادر بیمارستان های درگیر با بیماری کرونا از آنان تقدیر کرد.  

وی اظهار داشت: تهیه برنامه نوروز همدلی در پنج قسمت ١٠ دقیقه ای و  پخش در فضای مجازی با هدف انعکاس عملکرد مدیریت شهری در مقابله با کرونا، تهیه سه موشن گرافی و پخش در فضای مجازی از اقدامات این مجموعه برای ارتقا آگاهی مردم شهر درباره این ویروس و بیماری کووید ۱۹ است.

وی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی و لزوم ایجاد روحیه و نشاط در بین شهروندان در راستای رسالت فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت افزود: برنامه های فرهنگی در بین همشهریان در فضای مجازی با توجه به رسالت فرهنگی و اجتماعی این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.  

 محمدی بیان داشت: اجرای روزانه گروه سرود "منادیان بصیرت" در نقاط مختلف شهر تحت عنوان "کاروان نسیم انتظار" ، پویش جشن خانگی اعیاد شعبانیه و جشن بزرگ نیمه شعبان با عنوان "کنسرت خنده" با اجرای هنرمندان محبوب استان در روز ٢١ فروردین و پخش زنده از طریق صفحات مجازی و برنامه ریزی برای اجرای طنین بانگ "یا مهدی ادرکنی» "همزمان با سراسر کشور در ٢٠ فروردین ماه  از دیگر برنامه های فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  است.

کلانشهر رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =