انبار ۱۲۰ میلیون لیتری نفت ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- انبار ۱۲۰ میلیون لیتری نفت ارومیه مزین به نام سردار شهید سلیمانی امروز، سه‌شنبه با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی و برخی مسوولان استانی در جاده ارومیه – تبریز به بهره‌برداری رسید.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه در آیین بهره‌برداری از این انبار اظهار داشت: این انبار که دارای ۱۱ مخزن سقف شناور و ۳۲ سکوی تخلیه است مطابق با آخرین استانداردهای زیست‌محیطی، ایمنی و پدافند غیرعامل طراحی و ساخته شده و مجهز به سامانه الکترونیکی اندازه‌گیری مخازن (LT-GT) است.

احمد مجرد افزود: خط لوله جدید انشعابی به طول ۱۶ کیلومتر از خط لوله میاندوآب - ارومیه به پایانه جدید ارومیه توسط شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران احداث شده است و خط لوله ۲۱۹ کیلومتری مسیر تبریز - سلماس - ارومیه نیز با هدف تغذیه این انبار با ۹۳ درصد پیشرفت در حال تکمیل و راه‌اندازی است.

وی بیان کرد: با همکاری شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات نفت شمال غرب کشور کار ذخیره‌سازی انواع فرآورده‌های نفتی در مخازن این انبار نفت آغاز شده است.

وی با اشاره به امکان ارسال و ذخیره سه فرآورده بنزین، نفت‌گاز و نفت‌سفید در این انبار اضافه کرد: هزینه ساخت و بهره‌برداری از این پروژه با احتساب خطوط لوله و مخابرات نفت در ۲ مسیر انتقال، چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است و برای تکمیل نهایی برداشت و توزیع بار از مخازن انبار نفت تا پایان سال ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر هزینه خواهد شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی و استراتژیک طراحی و ساخت انبار نفت جدید، صادرات سوخت به کشورهای همسایه است، گفت: با افتتاح این انبار، ارومیه به هاب صادرات سوخت تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، این انبار نفت از جمله بزرگترین انبارهای نفت منطقه شمال غرب و کشور بوده و با راه‌اندازی آن، بخش مهمی از نیازهای انبار سوخت منطقه حل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =