بیماران پنهان مبتلا به کرونا در کرمانشاه شناسایی می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بیماران پنهان کرونا را در کرمانشاه شناسایی و برای درمان آنان اقدام می‌کنیم، گفت: مبتلایان زیرپوشش و پایش کادر درمان استان قرار می‌گیرند.

محمدابراهیم الهی تبار روز سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از ویژگی های استان کرمانشاه در مقابله با کرونا، همسویی و همصدایی مردم، تشکل های اجتماعی و پای کار بودن نهادها بوده که نیاز است به جلوه های این همبستگی پرداخته شود.
وی با بیان اینکه رسانه ها در برنامه کنترل بیماری و آگاه سازی مردم تاکنون همراهی موثر و ستودنی داشته اند، افزود: یکی دیگر از ویژگی های استان کرمانشاه، پیشتازی استان در عرصه اطلاع رسانی بوده و از ابتدای امر رسانه ها همسو و همصدای ستاد کرونا فعالیت داشته اند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه با اشاره به مصوبات ملی ستاد کرونا تاکید کرد: آنچه که مهم بوده اهمیت به امنیت جامعه در کنار حفظ سلامت آن بوده است. 
الهی تبار افزود: راهبرد تصمیم گیران در ستاد کرونا اتخاذ تدابیر بینابینی بوده که حفظ امنیت همراه با سلامت بوده چرا که اگر کشور دچار چالش اقتصادی شود قطعا چالش امنیتی نیز پدید می آید.
وی با تاکید براینکه تهدید کرونا همچنان پابرجاست تصریح کرد: مراعات بهداشت فردی از سوی شهروندان برای کنترل ویروس مورد تاکید است اما می طلبد که روند عادی زندگی نیزجریان داشته باشد.
معاون استاندار کرمانشاه درتشریح روند طی شده در کنترل بیماری کرونا گفت: در عرصه ملی براساس توانمندی برخی استانها، کیت های تشخیص به آنها اختصاص داده شد که کرمانشاه نیز شامل آن شد و با انجام این آزمایشات مبتلایان بیشتری شناسایی می شوند که این افزایش آماری، یک نقطه قوت برای استان بحساب می آید چرا که مبتلایان پنهان را شناسایی می کند. 
الهی تبار همچنین با بیان اینکه مبتلایان زیرپوشش و پایش کادر درمان استان قرار می گیرند تاکید کرد: برای مبتلایان نباید احساس طرد اجتماعی به وجود بیاید بلکه تاکید شده تحت بیشترین حمایت ها و رسیدگی ها قرار بگیرند.
معاون استاندار با بیان اینکه دادگستری مسوولیت فردی و اجتماعی افراد مبتلا را نسبت به جامعه گوشزد کند، تاکید کرد: اگر تاکنون کرمانشاه بیماری کرونا را مدیریت کرده به مشارکت و همراهی صنوف و گروه‌ها باز می گردد.
الهی تبار در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم حمایت از سلامت خبرنگاران و تامین اقلام بهداشتی برای فعالان رسانه افزود: در جهت حمایت از رسانه های مکتوب، نشریات استانی می توانند آگهی های مناقصه مزایده و حقوقی را در چاپ الکترونیکی پیش بگیرند. 
معاون استاندار کرمانشاه در پایان با اشاره به جلوه های فرهنگ ایثار از سوی برخی شهروندان نیز گفت: برخی شهروندان، گروه‌ها و خیرین همچون دوران جنگ، زلزله یا سیل به افرادی که در این ایام دچار آسیب شده اند کمک می کنند که این جلوه های ایثارگرانه باید مورد پرداخت رسانه ای قرار گیرد.