۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 83742344
۰ نفر

برچسب‌ها

درگذشت پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال

تهران- ایرنا- فریبرز اسماعیلی، پیشکسوت تیم ملی و باشگاه‌های استقلال و عقاب امروز (سه‌شنبه) دار فانی را وداع گفت.

فریبرز اسماعیلی، فوتبالیست بااخلاق و تکنیکی فوتبال کشور که خاطرات درخشانی را با پیراهن تیم ملی و باشگاه های عقاب و استقلال از خود بر جای گذاشت، جان به جان آفرین تسلیم کرد. این پیشکسوت در ۱۴ حضور خود با پیراهن تیم ملی، موفق به زدن ۴ گل شده بود و در بازی های آسیایی ۱۹۶۶ تایلند هم عنوان نایب قهرمانی را به ویترین افتخاراتش اضافه کرد. او همچنین در المپیک ۱۹۶۴ نیز حضور داشت.
علی جباری، درباره درگذشت فریبرز اسماعیلی، ملی پوش پیشین فوتبال کشور عنوان کرد: از صبح که این خبر را شنیدم غصه‌دار شدم. او یک انسان بااخلاق و یک بازیکن فوق‌العاده تکنیکی بود. در چند سال اخیر هم با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد اما همواره با روحیه بالا او را می‌دیدیم.

وی افزود: پس از حضور و درخشش نسل‌های اول باشگاه استقلال، وی جزو جوانانی بود که به جامعه معرفی شد. خاطرات زیبایی که اسماعیلی با پیراهن ملی هم در اذهان ثبت کرد فراموش‌نشدنی است. جای خالی امثال اسماعیلی پرنشدنی است. آنها در فضایی در فوتبال چهره شدند که امکانات امروز نبود اما در عین حال، توانایی و شایستگی خود را بارها به منصه ظهور رساندند. امیدوارم خاطرات خوشی دیروز که این عزیزان برای مردم به یادگار گذاشتند برای جوانان امروز بازگو شود تا آنها بدانند با چه مشکلاتی چنین بزرگانی در فوتبال رشد کردند.

حمید جاسمیان نیز درباره درگذشت فریبرز اسماعیلی، ملی پوش با اخلاق پیشین فوتبال کشور اظهار داشت: از شنیدن این خبر تلخ بسیار متاسف شدم. رفقای ما یکی یکی از بین مان می‌روند و وظیفه خود می‌دانم به خانواده محترم فریبرز عزیز تسلیت بگویم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: من و فریبرز در باشگاه هم‌تیمی نبودیم اما از او خاطرات بسیار خوبی دارم. در اردوهای تیم ملی در کنار هم بودیم. او از نظر انسانی و اخلاقی فوق‌العاده شخصیت والایی بود. روحش شاد باشد. امیدوارم روزی برسد که وقتی چهره‌های پیشکسوت در قید حیات هستند از آنها بهره‌مند شویم. نکته مهم در سال‌ها حفظ احترام بین رقبا بود. ما در زمین مسابقات با هم رقبای جدی بودیم اما وقتی سوت پایان بازی زده می‌شد دوباره رفاقت‌ها شکل می‌گرفت و امیدوارم این فضا در فوتبال ما مورد توجه ویژه قرار بگیرد. جمله آخرم اینکه در فوتبال فقط خاطرات زیبا و احترام‌ها هست که باقی می‌ماند و این حرف من به نسل‌های جدیدتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =