گاز مایع، جایگزین مناسب دیزل در حمل و نقل تجاری

تهران- ایرنا- وزیر نفت گفت: گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوخت دیزل در حمل و نقل تجاری باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایران خودرو، «بیژن نامدار زنگنه» در بازدید از خودروی سورن گازسوز ایران خودرو با پیمایش ۴۰۰کیلومتر در پژوهشگاه صنعت نفت، با اشاره  به همکاری مشترک این وزارتخانه با شرکت ایران خودرو در توسعه نخستین موتور پایه گازسوز ای. اف.۷ خواستار تولید بیشتر خودروها با موتور پایه گاز سوز ای. اف.۷ با هدف جایگزینی ۲۰ تا ۳۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی با بنزین شد.

وی، سوخت ملی ایران را گاز طبیعی اعلام کرد و از علاقه وزارت نفت به توسعه موتورهای پایه گازسوز نیمه‌سنگین و سنگین خبر داد.

در ادامه، «مهدی رجبعلی» مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو اظهار داشت: سورن گاز سوز با پیمایش بالا از دو جهت مطلوبیت برای مشتری را بالا برده است.

وی افزود: نخست،‌ این خودروها فقط از طریق گاز می‌توانند بیش از ۴۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشند و در عمل تعداد مراجعه رانندگان به جایگاه‌های توزیع CNG کمتر می‌شود و دوم،‌ مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و فضای صندوق آن کاملا در دسترس بوده و باز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =