مسیر جدید واردات کالا از ترکیه فعال می‌شود

تهران - ایرنا - سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: با تلاش سفارت ایران در آنکارا و بر اساس تصمیم ترکیه، از هفته آینده بازارچه مرزی " ساری سو" مسیر جدید ورود کالا از ترکیه به ایران  می‌شود.

به گزارش گمرک ایران، «سید روح الله لطیفی» وی اظهارداشت: با وجود پیگیری‌های بسیار، هنوز هیچ تصمیمی در خصوص عادی سازی تردد کامیون‌ها از مرز بازرگان گرفته نشده و خبرهای منتشر شده در این خصوص تکذیب می‌شود.

وی با اشاره به بازارچه مرزی " ساری سو" که در شرایط فراگیری ویروس کرونا صرفا برای ورود کامیون های حامل اقلام بهداشتی و دارو در نظر گرفته شده بود، افزود: این مرز از آخر هفته جاری می‌تواند علاوه بر کامیون‌های حامل اقلام بهداشتی، پذیرای  کالای وارداتی از مسیر ترکیه  با روش ترانشیپ منت (بجایی کالا از کامیون به کامیون) باشد.

سخنگوی گمرک تصریح کرد: این بازرارچه مرزی صرفا می‌تواند ۱۵ کامیون را به صورت روزانه پذیرش کند که در این شرایط اقدامی رو به جلو به شمار می‌رود. گمرک ایران نیز برای اجرایی شدن این تصمیم از امروز در حال تجهیز این بازارچه به امکانات تخلیه و بارگیری کامیونی است و با شبکه بهداشت برای  استقرار کارشناسان بهداشتی برای اجرای پروتکل بهداشتی ورود کالا هماهنگی‌هایی را انجام داده است.

لطیفی با بیان اینکه مسیر ریلی کشورمان به ترکیه همچنان فعال است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تردد۱۰۳ واگن کالا بین دو کشور بودیم و همچنان بهترین مسیر تردد کالا بین دو کشور در شرایط فعلی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha